7. Nesil AMD dizüstü işlemcileri Intel ile rekabete hazır

7. Nesil AMD FX, A12, A10, A9, A6 ve E2 dizüstü bilgisayar işlemcileri tanıtıldı.

AMD’nin 7. Nesil A-serisi dizüstü bilgisayar işlemcileri, şirketin Intel ile rekabetine yeni bir boyut kazandıracak

AMD’nin 7. nesil dizüstü bilgisayar işlemcileri tanıtıldı. Tümleşik Radeon grafik çipleriyle donatılan işlemciler, güçlü özellikleriyle ve düşük enerji tüketimleriyle dikkat çekiyor. AMD CPU çözümleri eskiden beri Intel ürünlerine ekonomik birer alternatif olarak görüldü. Şirket yeni nesil ürünlerinde bu intibayı silmek için hatırı sayılır performans artışı sunuyor.

Üst düzey dizüstü bilgisayarlarda göreceğimiz 7. nesil FX, önceki nesil AMD çözümlerine kıyasla %56 daha fazla performans vaat ediyor. Giriş seviyesi yeni işlemcilerse önceki sürümlerden %52 daha hızlı. Serinin en gelişmiş modeli FX 9830P, 3,7 GHz maksimum frekansa ulaşıyor. Ailenin en sade modeli E2-9010 ise maksimum 2,2 GHz frekansa erişiyor.

7. Nesil AMD FX, A12, A10, A9, A6 ve E2 dizüstü bilgisayar işlemcileri tanıtıldı.

7. nesil AMD A-serisi işlemcileri, performans yönünden Intel çözümlerine meydan okuyor. Yenilenen FX serisi, en hızlı mobil Intel Core i7’ye kıyasla %53 daha yüksek grafik performansı ve %51 daha fazla işlem gücü sağlıyor.

Şirketin yeni mobil CPU’ları enerji tüketiminde de oldukça cimri. 7. nesil FX serisinin önceki jenerasyondan %12 daha az elektrik harcadığı söyleniyor. Excavator CPU çekirdekleriyle donatılan giriş seviyesi ve orta seviye A9, A6 ve E2 yongaları bir önceki sürümlere kıyasla %41’a kadar daha tasarruflu.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here