7. Nesil AMD PRO APU’lu ilk masaüstü bilgisayarları HP ve Lenovo üretti

7. Nesil AMD PRO APU içeren ilk masaüstü bilgisayar modelleri duyuruldu. HP EliteDesk 705 G3 ve Lenovo ThinkCentre G79

7. nesil AMD PRO APU içeren ilk masaüstü bilgisayarlar duyuruldu: HP EliteDesk 705 G3 serisi, Lenovo ThinkCentre M79

AMD “Bristol Ridge PRO” kod adlı 7. nesil AMD PRO APU masaüstü işlemciler ile güç sağlanan ilk bilgisayarları duyurdu. İş gereksinimleri için geliştirilen AMD PRO APU’lar arttırılmış işlem ve grafik performansı ve iyileştirilmiş enerji verimliliği sunarken müşterilerin BT yatırımlarını korumak için güvenli ve kararlı bir platform sağlıyor.

HP ve Lenovo tarafından geliştirilen yeni sistemler ticari sınıf kalite, performans ve kararlılık ile beraber şirketlerin üretkenlik, yönetilebilirlik ve iş birliği konularında daha ileri gitmeleri için muhteşem video ve ses yetenekleri sağlıyor. Bunlara ek olarak bu sistemler kutudan çıktıkları gibi Device Guard, Windows Hello, Biometric Security ve Bitlocker gibi Microsoft® Windows® 10 Pro özelliklerine tam destek veriyor.

7. Nesil AMD PRO İşlemcilerin dikkat çeken özellikleri

AMD 7. Nesil PRO İşlemcileri şirketlere üç önemli alanda yardımcı oluyor:

  • Atanmış ve bütünleşik AMD Secure Processor teknolojisi ile hassas veri ve güvenilir uygulamaların korunması. AMD Secure Processor teknolojisi, güvenlik fonksiyonlarını uygulayan bir sistem çapında bir güvenli ortamdır. Bu teknoloji güvenli başlatma için bağımsız donanım tabanlı dizin kökü, içerik koruması, uygulama güvenliği ve fTPM 2.0 sunar.
  • AMD PRO masaüstü işlemcileri Kullanıcıların gittikçe artan işlem ve grafik talepleri için yeni 6. nesil AMD PRO işlemcilere kıyasla %14’e kadar daha fazla işlem, %22’ye kadar daha fazla grafik performansı ve %32’ye kadar daha fazla enerji verimliliği sunuyor.
  • Açık standartlar ve CPU-agnostik DASH yönetilebilirliği BT departmanlarının sistemleri kolayca birleştirmesine ve yönetmesine fırsat sağlıyor. Yeni AMD AM4 masaüstü altyapısı gelecek için kararlı ve yükseltilebilir bir platform sunuyor.

AMD 7. Nesil PRO APU içeren ilk sistemler HP ve Lenovo imzası taşıyor

HP EliteDesk 705 G3 Serisi masaüstü bilgisayarları mikro tower, küçük form faktör veya mini form faktör sistemlerde kurumsal sınıf deneyim için sunduğu yüksek performans, güvenlik ve yönetilebilirlik ile etkileyici bir değer yaratıyor.

7. Nesil AMD PRO APU içeren HP EliteDesk 705 G3 masaüstü iş bilgisayarı duyuruldu - CihazTV
HP EliteDesk 705 G3 serisi masaüstü iş bilgisayarı.

EliteDesk masaüstü bilgisayarlar ile kullanıcılar HP Sure Start ile güvenliği bir üst seviyede deneyimler. BIOS bozulma ya da ataklarını otomatik olarak tespit eden bu özelliğe sahip HP EliteDesk serisi TPM 2.0 ve üçüncü bir güvenlik katmanı olarak HP’nin fiziksel güvenlik aksesuarlarını da içerir.

Lenovo ThinkCentre M79 masaüstü iş bilgisayarının detaylı teknik özellikleri henüz açıklanmadı.

7. Nesil AMD PRO APU içeren Lenovo ThinkCentre M79 masaüstü iş bilgisayarı duyuruldu - CihazTV
Lenovo ThinkCentre M79’un yeni sürümü AMD 7. Nesil PRO APU içerecek.

Yüksek performans, güvenirlik ve kritik iş yükü yönetimi sunan 7. nesil AMD PRO işlemciler yakın gelecekte başka yeni sistemlerde de tercih edilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here