802.11ac destekli ağ cihazları akıllı telefonunuzu hızlandırıyor

TP-Link, iPhone 7 gibi 802.11ac destekli akıllı telefonların gerçek performansı için MU-MIMO destekli ağ cihazlarının kullanılması gerektiğini belirtiyor.

TP-Link® yetkilileri, yeni satışa sunulan iPhone 7 başta olmak üzere üst düzey akıllı telefon modellerinin yeni nesil kablosuz ağ standardı olan 802.11ac desteği ile satışa sunulduğuna dikkat çekiyor. Bu doğrultuda firma, bu telefonların gerçek iletişim performansını deneyimleyebilmek için kullanıcıları uyarıyor. 802.11ac destekli iPhone 7 ve Galaxy S7 edge gibi akıllı telefonların WiFi gücünün, yeni nesil MU-MIMO (Çok Kullanıcılı-Çoklu Giriş ve Çoklu Çıkış) teknolojili modem/router’lar ile yaşanabileceğini belirtiyorlar.

mu-mimo-nedir-ne-ise-yarar 802.11ac

TP-Link Teknik Müdürü Önder Tayanç, MU-MIMO teknolojisinin modem/router’lar ın birden fazla cihazla iletişim kurmasını sağladığını belirterek, “Bu teknolojiye sahip modem ya da router’lar, birden fazla cihaza eşzamanlı olarak tam performanslı hizmet verebiliyor; cihazların router ile haberleşmesi için kuyruğa girmesi gerekmiyor. Bu da yüksek bağlantı hızından tüm cihazların yararlanması anlamına geliyor” diyor. AC destekli, MIMO teknolojili telefonların, MU-MIMO teknolojisine sahip olmayan modem/router aracılığıyla WiFi’a bağlanmak istediğinde, sıraya girmek zorunda kalacağını söyleyen Tayanç, “Bu da yüksek hızdan her zaman tam olarak yararlanamamak anlamına geliyor. iPhone 7 başta olmak üzere bu özelliğe sahip telefonların iletişim gücünden tam yararlanabilmek için mutlaka MU-MIMO özellikli modem/router’lar ın kullanılması gerekiyor” diyor.

Kablosuz ağ konusunda gelişmiş ürün yelpazesiyle kullanıcılara çeşitlilik sunan TP-Link’in şu anda Türkiye’de satışta olan Archer VR2600 model modem/router’ı MU-MIMO teknolojisine sahip, son derece güçlü özellikli bir ürün. 599 TL fiyatla satılan cihazın detaylı özellikleri için bu bağlantıya tıklayın.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.