Acer Predator 17 X fiyatı ve özellikleri

Acer’ın yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Acer Predator 17 X tanıtıldı. Bu yeni oyun canavarının detaylı özellikleri ve fiyat bilgisi haberimizde.

Acer’ın Predator dizüstü oyun bilgisayarlarının en yeni ve en üst seviyeli modeli Predator 17 X Türkiye’de satışa sunuluyor. NVIDIA® GeForce® GTX 980 ekran kartı ve özel üç fanlı soğutma sistemiyle dikkat çeken bilgisayar, yüksek gücü ve performansı taşınabilir hale getiriyor. Oyun tutkunları hız aşırtma ile CPU için 4.0GHz’e kadar, GPU için 1310MHz‘e kadar ve VRAM için 3.7GHz‘e kadar Turbo saat hızlarına ulaşabilecekler. Acer Predator 17 X ayrıca içerisindeki güçlü donanım bileşenleri sayesinde sanal gerçeklik (VR) sistemlerinin kullanılmasını mümkün kılıyor.

17.3 inç FHD IPS (1920 x 1080) veya UHD IPS (4K 3840 x 2160) ekran ile temin edilebilen Acer Predator 17 X, NVIDIA G-SYNC teknolojisi sayesinde oyunlarda ekran yırtılmasını ortadan kaldırıyor ve teklemeleri minimuma indiriyor.

Predator 17 X

Bilgisayarda üç SATA-SSD RAID 0 dizisi, DDR4-2133 bellek ve kurumsal seviyede NVMe PCIe katı hal sürücüleri bulunuyor.Killer DoubleShot Pro teknolojisi, Ethernet ve Wi-Fi bağlantılarının birlikte çalışabilmesini sağlayarak oyuncuların oyun oynamak için Ethernet kullanırken, tv izlemek, müzik dinlemek ve arkadaşlarıyla Skype görüşmeleri yapmak için WiFi kullanabilmelerine izin veriyor. Bir Thunderbolt™ 3 bağlantı noktasına sahip olan Acer Predator 17 X, iki 4K ekrana 60FPS hızında görüntü aktarabiliyor. Thunderbolt 3 teknolojisi USB 3.0’dan 8 kat ve USB 3.1’den 4 kat daha hızlı çalışıyor.

Predator 17 X ayrıca ısı dağıtımını maksimuma çıkarmayı ve üst düzey hız aşırtma performansını vaat eden üç fanlı soğutma sistemine sahip. GPU’nun yakınına yerleştirilen bir Aeroblade fan, uçak kanadı davranışından esinlenen yapısıyla fan hızını arttırmak, hava direncini ve gürültüyü azaltmak amacıyla dünyanın en ince metal kanatlarından (0.1mm) faydalanıyor. Üç fan birlikte hava akışını optimize ederken, etkin ön hava girişi sistemi soğuk havayı bilgisayara getiriyor. Ayrıca, yüksek performans ve soğutma verimliliği için genel olarak sunucu ortamlarında kullanılan bir buhar odası ısının dağıtılmasına yardım ediyor ve daha iyi bir hız aşırtma performansı sağlıyor. Predator 17 X aynı zamanda toz birikimini önlemek ve ısı dağıtımını geliştirmek için ters dönüşlü iki yüksek hızlı fandan yararlanan DustDefender ve CoolBoost sistemlerine sahip.

acer-predator-17-x

Acer’ın PredatorSense yazılımı hız aşırtma modları, klavye makro profilleri ve favori oyunlar ve ayarlanabilir aydınlatma yapılandırmaları için programlanabilir tuşlar gibi gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. Ek olarak, Predator 17 X’in arkadan aydınlatmalı klavyesi özelleştirilebilir bir RGB aydınlatmasına sahiptir; böylece oyuncular aydınlatma renklerini belirli bir oyun veya profil ayarları için değiştirebilir ve kişiselleştirebilirler.

Acer Predator 17 X dizüstü bilgisayarlar Türkiye’de 8999TL’den başlayan fiyatlarla temin edilebilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here