Alcatel SHINE LITE IFA 2016’da tanıtıldı

0
1272

TCL Commmunication, premium tasarımlardan hoşlanan teknoloji meraklısı genç tüketicilere yönelik üretilen Alcatel SHINE LITE’ı tanıttı.

Alcatel SHINE LITE akıllı telefon 20’li yaşlarını süren, tarz sahibi tüketicilerin sezgisel, güvenli ve eğlenceli işlevsellik ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaçlıyor. Her bir ayrıntısı özenle tasarlanmış olan SHINE LITE üst düzey tasarım, yüksek kaliteli materyaller, parmak izi tarayıcı ve ön flaşın da aralarında bulunduğu bir zengin özellikleri içerisinde barındırıyor.

TCL Communication Başkanı Nicolas Zibell, yeni ürünle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Genç tüketicilerin fiyat uygunluğu ihtiyaçlarına yanıt vermek için akıllı telefonlarımızda n eksiltme yapmak yerine çıtayı yükseltmeye karar verdik. Tarz ve görünüşe önem veren Z jenerasyonunun ihtiyaçlarını karşılamak için amiral gemisi niteliğinde ürün tasarımı ve bu konsepte bağlı özellikler sunuyoruz.”

alcatel-shine-lite-teknik-ozellikler

SHINE LITE, yaşıtlarına ilham vermek isteyen genç tüketicilere cam ve metalin görünür köşeler olmadan akıcı bir şekilde birleşmesine dayanan simetrik bir tasarım sunuyor. 2.5D ekran camı akıllı telefona şık bir görünüm kazandırırken kıvrımlı arka bölüm ergonomik kullanım vaat ediyor.

Canlı ekran, akıllı etkileşimler

SHINE LITE, canlı görüntüler ve geniş görüş açısı sunan HD IPS ekran ile geliyor. Telefonda hızlı çalışan bir parmak izi tarayıcı ile ileri düzey güvenlik imkanları mevcut. Bununla birlikte kullanıcılar parmak izleriyle fotoğraflarını, videolarını, müziklerini ve belgelerini depolayabilecekleri Safebox’a ön yüklü uygulama üzerinden erişebiliyorlar. Kullanıcıların parmak izleri bekleme modunda en sevilen beş uygulamayı anında başlatacak şekilde programlanabiliyor. Örneğin, işaret parmağıyla e-postalara girilebilirken, başparmakla fotoğraflara girilebiliyor.

Yüksek kaliteli fotoğrafları kolayca çekmek için dahili kamera özellikleri

Ön flaş özellikli SHINE LITE pırıl pırıl aydınlığa sahip özçekimler üretirken, kullanıcılara fotoğraf ve videolarına kolayca erişebilecekleri bir Özçekim Albümü de sunuyor. Kullanıcılar canlo özçekimlerini Face Show uygulamasına aktarabiliyor. Arka kameranın çift tonlu flaşı en doğal görünümleri sağlarken fotoğrafların ışık dengesini de ayarlıyor. Ayrıca, Spit Catcher uygulaması çoklu izleme kolajı yaratıyor ve kullanıcıların hem ön hem de arka kamera ile sahneyi kaydetmelerine imkan tanıyor.

alcatel-shine-lite

SHINE LITE, saf beyaz ve parlak altın olmak üzere iki zarif renk seçeneğiyle sunuluyor. Yılın sonuna doğru siyah renkli SHINE LITE da satışa sunulacak. Telefonun Türkiye fiyatı şimdilik belli değil.

 

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here