Alcatel SHINE LITE, Türkiye’de satışa çıktı

Alcatel shine lite özellikleri

Alcatel SHINE LITE, ülkemizde 999 TL fiyatıyla satışa çıktı. Orta segmente hitap eden cihazın teknik özellikleri haberimizde.

Cam ve metali harmanlayan, günümüzün iç tasarım ve mimari trendlerinden ilham alınarak tasarlanan SHINE LITE dayanıklı metal bir çerçeveyi 2.5D camla birleştiriyor. Telefonun zarif kıvrımları kolay bir tutuş sağlıyor. Tüm özelliklerini 7,45mm ince bir gövdede toplayan akıllı telefon bir yandan gözlere hitap ederken diğer yandan da kolayca cebe ya da çantaya sığabilecek boyutlara sahip.

SHINE LITE‘ın önemli özelliklerinden biri, kullanıcılara sayısı beşe varan farklı uygulamalar için parmak izlerini atama ve akıllı telefon bekleme modundayken bu uygulamaları anında açabilmelerine olanak tanıması. Kullanıcılar, cihaza entegre edilmiş tarayıcıya parmaklarını dokundurarak, en sevdikleri uygulama ve oyunların kilidini anında açabiliyorlar. Parmak izi özellikleri Safebox ile kullanıcının kişisel bilgilerini de koruyor. Bu ek güvenlik katmanı, hassas nitelikteki fotoğraflar, videolar ve belgelerin sanal bir kasada saklanmasını sağlıyor.

Alcatel Shine Lite özellikleri
Alcatel SHINE LITE, arkasında bulunan 13MP, çift tonlu flaş lensi ile doğal aydınlatmalı ve çarpıcı görüntüler üretiyor. 5MP flaşlı ön kamera ise özçekimler için birebir. Faceshow özelliği özçekimleri kısa sekanslarda bir araya getirerek ilginç videolar oluşturuyor. Splitcatcher işlevi ise kullanıcıların farklı parçalardan güzel fotoğraf kolajları oluşturmalarını sağlıyor. SHINE LITE ayrıca, Alcatel’e özgü Gesture Shot özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcı “V” işaretini yaparak anında fotoğraf çekebiliyor.

SHINE LITE 1 Şubat’tan itibaren 999 TL‘den satışta olacak.

Alcatel SHINE LITE teknik özelikleri

  • Boyutlar: 141.5 x 71.2 x 7.5 mm 156 gram
  • Ekran: 5 inç 720p HD – Asahi Dragontrail Glass koruma
  • İşlemci: 1.3 GHz Mediatek MT6737
  • GPU: Mali-720MP2
  • RAM: 2 GB
  • Depolama: 16 GB + 256 GB’a kadar microSD kart
  • Kamera: 13 MP arka, 5 MP ön
  • Batarya: 2460 mAh

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here