AMD, 3DMark Time Spy DirectX 12 benchmark’ında lider

Çoğu Graphics Core Next ve Polaris mimarilerine özelleştirilmiş DirectX 12 oyun yelpazesini genişleten AMD, DirectX 12 döneminde liderliğini perçinledi.

Oyun geliştiricileri düşük düzenleme yüklü API’leri benimsedikçe DirectX 12 ekosistemi genişliyor. Geniş endüstri ortaklıkları sayesinde AMD, Ashes of the Singularity, Hitman, Total War: Warhammer ve Total War: Warhammer DX12 kıyaslama sürümü, Quantum Break, Gears of War ve Forza 6 APEX gibi oyun ve kıyaslamalarda DX 12 performans lideri oldu.

amd-rx-480-mgpu DirectX 12

DX 12 sayesinde AMD ürünleri daha yüksek resim kare hızları, daha verimli bir GPU performansı ve düşük gecikme süreleri sunuyor. AMD ürünlerinin bu seviye performansa ulaşmasını sağlayan özelliklerden birkaçı şöyle,

  • Çok izlekli Komut Arabellek Kaydı (Multi-Threaded Command Buffer Recording):  Çok izlekli komut arabellek kaydı AMD işlemciniz veya APU’nuz ile AMD Radeon GPU’nuz arasında geniş bir iletişim yolu açıyor ve bu sayede GPU ile birden fazla çekirdek iletişime geçebiliyor. DX 11’de grafik yükü aynı anda sadece bir CPU çekirdeği üzerine biniyordu.
  • DX 12 Eşzamansız İşlem: Graphics Core Next ve Polaris mimarileri tarafından özel olarak desteklenen bir DirectX 12 özelliği. Eşzamansız işlem, işlem ve grafik görevlerini paralel olarak aynı anda gerçekleştirilmesine izin vererek sırayla gerçekleştirilmelerine göre daha az zamanda daha çok iş yapılmasına olanak sağlıyor.
  • DirectX 12 mGPU: DirectX12 mGPU daha yüksek resim kare hızları, düşük girdi gecikmesi daha yüksek resim kalitesi için genişletilmiş kapasitesiyle muazzam çoklu gPU performansı veriyor.

3DMark Time Spy kıyaslaması hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.