AMD 50.Yıl Özel Ryzen İşlemci Online Mağazalarda Listelendi

AMD’nin 50. yılına özel olarak üretilen Ryzen işlemciler ShopBLT adlı bir online mağazada ön siparişe sunuldu.

AMD firması yıllardır Intel’in ve NVIDIA’nın en büyük rakibi olarak karşımıza çıkıyor. Bu firma özellikle fiyat/performans konusunda iddialı işlemcileri ve ekran kartlarıyla neredeyse herkesin gönlünü kazanmış durumda. Özellikle Ryzen serisiyle adeta yeniden doğan ve işlemci pazarına renk getiren AMD, kuruluşunun 50. yılına özel işlemci modeliyle karşımızda.

ShopBLT adlı online satış sitesinde görüntülenen AMD Ryzen 7 2700X 50TH Anniversary Edition işlemci Wraith Prism soğutucu ile birlikte geliyor. Bu işlemcinin hangi özelliğinin ya da hangi niteliğinin özel olduğu bilinmiyor. Donanım tutkunları için ürünün ismi bile heyecan verici görünüyor.

İşlemcinin fiyatı ön siparişte 340,95 dolar (1980 TL) olarak belirlenmiş. Bu üst düzey işlemci, gerek oyuncular gerekse güçlü donanım isteyen yazılımlar ile çalışanlar için son derece çekici özellikleri bünyesinde barındırıyor.

AMD’nin yarım asırlık çalışma tarihinde çok büyük işlere imza attığını hepimiz biliyoruz. Kendilerine nice 50 yıllar diliyoruz.