AMD Radeon Pro Duo grafik kartı, sanal gerçeklik için geliştirildi

AMD Radeon Pro Duo fiyatı teknik özellikleri 4K oyun performansı ilan edildi.

AMD Radeon Pro Duo grafik kartı çift GPU içeriyor, sıcaklığı sıvı soğutma sistemiyle dengeleniyor ve AMD LiquidVR sanal gerçeklik yazılım geliştirme kitini destekliyor

Sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturup tüketebilen dünyanın en güçlü VR platformu tanıtıldı. GPUOpen girişiminin parçası AMD LiquidVR yazılım geliştirici kiti destekli, çift grafik yongasına sahip Radeon Pro Duo grafik kartı; eğlenceden eğitime, gazeteciliğe, tıp ve sinemaya kadar sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturulmasına ilişkin neredeyse tüm alanlara yönelik bir platform olarak dikkat çekiyor.

Sanal gerçeklik içeriği geliştirenlere olağanüstü güç

16 teraflop gücünde şaşırtıcı bir hesaplama performansı sağlayan Radeon Pro Duo, bir sanal gerçeklik (VR) geliştiricisinin ihtiyaç duyacağı tüm alanlar için eksiksiz bir çözüm sunuyor. AMD Radeon Pro Duo grafik kartının 2016 yılının ikinci çeyreğinin başlarında 1.499 dolar etiket ile pazara sunulması planlanıyor.

amd-radeon-pro-duo-ozellikler-fiyat-amd-liquidvr-2

Crytek VR First girişimiyle üniversitelere sanal gerçeklik laboratuvarları kurulacak

Üretici ayrıca dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden Crytek ile birlikte üniversitelerde sanal gerçeklik laboratuvarları kuracağını da açıkladı. Crytek; VR First girişimi kapsamında üniversitelere geliştiricilere, öğrencilere ve araştırmacılara yönelik kullanıma hazır bir VR çözümü sunduğu özel VR laboratuvarları kurulmasına yardımcı olacak.

Yeni laboratuvarlar, içerik oluşturulması ve tüketilmesi arasında köprü kuran ve 16 teraflop değerinde bir işlem gücü ile dünyanın en hızlı sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturma platformu olan LiquidVR SDK özelliğine sahip Radeon Pro Duo grafik kartlarıyla donatılacak.

Türkiye’nin ilk VR First sanal gerçeklik laboratuvarı 3 aydır hizmet veriyor

Oculus Rift ve HTC Vive’in de aralarında bulunduğu kaska takılan çoklu ekranlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanan AMD Radeon Pro Duo kartları, sanal gerçekliğin (VR) dünya çapında gelişmesine yönelik altyapının temellerinin atılmasında önemli rol oynayacak. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi VR First laboratuvarı bu yıl Ocak ayında hizmete girmişti.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here