AMD Radeon Software Crimson Edition yenilendi

Radeon Software Crimson Edition 16.4.2

AMD’nin yeni sürücü yazılımı Radeon Software Crimson Edition sadece 5 ayda büyük gelişmeler kat etti. Sürücünün geldiği son noktada sunduğu özellikler sizlerle.

AMD, 5 ay gibi yakın bir zaman önce, yeni oluşturduğu Radeon Teknoloji Grubu’nun tamamen yenilenen yazılım stratejisinin ilk meyvelerini aldı. Radeon Software Crimson, AMD’nin daha önce sunduklarından çok farklı bir yazılım. AMD Yazılım Mühendisliği bölümü şu konularda sürücü güncelleştirmeleri gerçekleştirdi:

1. Ashes of the Singularity, Rise of the Tomb Raider, The Division, XCOM 2, Gears of War Ultimate Edition, Fallout 4, Far Cry Primal, Hitman, Need for Speed ve pazardaki diğer oyunlar için optimizasyon

2. Yeni API ve SDK desteği (Vulkan API, DirectX 12 Quick Response Queue, AMD LiquidVR SDK)

amd-r9-nano-htc-vive-cihaztv

3. Oculus Rift ve HTC Vive başlıkları için lansman desteği

4. XCONNECT için harici grafik desteği

5. Radeon Graphics ürün gamında çift hanelere varan performans artışı

6. Yeni Ürün Desteği (VR HMD, AMD XConnect ve AMD Radeon Pro Duo)

7. Radeon Settings için yeni özellikler (Per-Game Display Scaling, Dil Seçenekleri, İki Ekran Eyefinity, AMD Crossfire Durum Göstergesi, Güç Verimliliği Anahtarı ve Bölgeye Bağlı Güncellenmiş Sosyal Linkler)

Teknolojinin en yararlı olduğu anlar görünmez, tespit edilemez ve fark edilmez olduğu zamanlardır. AMD de kullanıcıların oyunlardan keyif almaları, videoları kolaylıkla izlemeleri ve üretken olabilmeleri için sürekli olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. AMD Yazılım Mühendisliği ekibi aynı zamanda iyileştirilmiş denge ve güvenirlik için üç WHQL sertifikalı sürücü de yayınladı.

Yılın ikinci çeyreğine girdiğimiz günlerde AMD Quantum Break için destek içeren Radeon Software Crimson 16.4.1 sürümünü yayınladı. Bu sürüm söz konusu oyunda bir önceki sürüme göre yüzde 35’e varan bir performans artışı sağlıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.