AMD Sulon Q ‘hepsi bir arada’ VR başlığı tanıtıldı

AMD, sanal gerçeklik teknolojisinde yeni ve ilgi çekici bir çözümle karşımızda. Sulon Q adlı başlığın içerisinde tam teşekküllü bilgisayar var.

VR ya da Türkçe karşılığıyla sanal gerçeklik teknolojileri 2016 yılının başlamasıyla gündemin üst sıralarında yerini aldı. Her geçen gün yeni bir VR donanımı ya da yazılımı karşımıza çıkıyor. Bu teknolojiyle ilgili haberlerde bugünün yıldız firması AMD olacak gibi görünüyor. AMD, Sulon Q adlı sanal gerçeklik başlığının içerisinde tam teşekküllü bir bilgisayar sunuyor.

Oculus Rift, HTC Vive ve Sony PlayStation VR dışında kayda değer bir örnek göremediğimiz VR donanımları rekabetinde AMD’nin Sulon Q modeli özgün bir yere sahip olacak. Bu başlık, “Dünyanın ilk hepsi bir arada VR başlığı” unvanıyla öne çıkıyor. Sulon Q; 2560×1440 piksel çözünürlük, 90Hz tazeleme oranı ve 110 derece görüş açısı destekliyor. AMD FX-8800P işlemciden güç alan başlıkta, Radeon R7 serisi grafik işlemci, 8GB RAM ve 256GB SSD depolama birimi bulunuyor.

AMD Sulon Q

Tüm bu etkileyici özellikler doğrultusunda sabırsızlanmadan edemediğimiz AMD Sulon Q’nun fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik belli değil. Bu ilginç cihazın 2016’nın ortasında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Eğer konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sayfanın üstündeki videoyu izlemeyi unutmayın. Cihaz hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here