AMD VEGA neler getirecek? Yeni detaylar ortaya çıktı

AMD VEGA mühendislik yükseltmeleri ortaya çıktı

AMD VEGA grafik işlemci teknolojisi hakkında yepyeni bilgiler var. Firmanın yeni VEGA serisi ekran kartları çok iddialı geliyor.

AMD firması 2016 yılında adeta yeniden doğmuş, yepyeni ürünlerle karşımıza çıkmıştı. 2016’nın ortalarında yeni RX serisi ekran kartlarını, yılın sonundaysa RYZEN işlemcilerini tanıtan AMD, 2017 yılına hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Bugün 3DCenter forumunda paylaşılan bilgilere göre AMD‘nin ve.ga alan adlı web sitesinde AMD VEGA mühendislik yükseltmelerini işaret eden bir kelime bulutu göründü. Aşağıda görebileceğiniz kelime bulutunda yer alan bilgilere göre yeni nesil AMD VEGA GPU’lar bomba gibi geliyor.

Next Generation Compute Engine teknolojisi ve Draw Stream Binning Rasterizer özelliğiyle karşımıza çıkacak olan AMD VEGA temelli grafik birimleri, yığın başına 8 kat daha yüksek kapasiteye sahip olacak. Bu da AMD’nin yeni ekran kartlarında çok daha yüksek grafik işleme performansı sunacağı anlamına gelecek.

4 kat iyileştirilmiş güç verimliliği

Daha yüksek tampon bellek ve daha yüksek tampon bellek kontrolcüsü bant genişliği de yüksek grafik ayarlarında daha akıcı performansa işaret eden özellikler arasında yer alıyor. Kelime bulutundaki en çarpıcı özelliklerden biri de şüphesiz ki 4 kat daha iyi güç verimliliği.

Görünen o ki AMD firması 5 Ocak 2017 tarihinde CES 2017 etkinliğinde yapacağı tanıtımla daha güçlü, daha az güç tüketen ve çok daha yüksek performanslı VEGA ekran kartlarını tanıtacak. Eğer konuyla ilgiliyseniz Cihaz.TV‘yi ve AMD’nin ve.ga adlı web sitesini takipte kalın.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.