AMD Wraith işlemci soğutucular piyasaya çıkıyor

AMD, yeni Wraith soğutucularını piyasaya sürüyor. AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemciler artık Wraith soğutucularla satılacak.

AMD firması bugün yaptığı duyuruyla yeni Wraith işlemci soğutucularının çok yakında piyasada olduğunun müjdesini verdi. AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemciler artık Wriath işlemci soğutucularla birlikte gelecek. Bu haber, özellikle VR teknolojisiyle yakından alakalı olanlar için çok önemli. İşlemcilerimizin tüm potansiyelini kullanacak olan VR başlıkları daha etkin soğutucuların kullanılmasını mutlak gereklilik haline getirecek.

AMD tarafından yapılan resmi duyuru sizlerle:

Dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarından aldığımız geri dönüşler AMD’nin Wraith soğutucu çözümünün çok önemli bir başarıya ulaştığını ortaya koyuyor. “Wraith soğutucu ne zaman daha fazla AMD işlemcisinde görülecek?” sorusuyla da sıkça karşı karşıya kalıyoruz. Bekleyişin neredeyse bittiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yüksek performanslı AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemcileri artık pazara Wraith soğutucu ile beraber sunulacak. 175$ ve 129$ fiyat etiketleriyle pazara sunulacak olan AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemciler Wraith soğutucuya ek olarak kullanıcılara rakip ürünlerde bulunmayan, AMD OverDrive yazılımı üzerinde oldukça ayarlanabilir bir güç ve performans eğrisi sağlayan kilitsiz bir saat çarpanına sahip.

AMD Wraith

8’e kadar CPU çekirdeğiyle AMD masaüstü işlemcileri adeta DirectX 12 için üretildiler. Microsoft’un en yeni API’ı, 4 ve üstü çekirdekli işlemcilerde üstün performans göstermek üzere tasarlandı. AMD ürünlerinde Hitman ve Ashes of the Singularity gibi oyunlarda da bunun faydasını fazlasıyla gördük. Yakın gelecekte sunulacak Deus Ex: Mankind Divided ve Total War: Warhammer oyunlarında da bu ivme devam edecek.

Elbette, HTC Vive ve Oculus Rift VR başlıkları ile PC oyuncularını performans artışından daha fazla yenilikler de bekliyor.

AMD kullanıcıları bu konuda da avantajlılar: Vive VR başlığının üreticisi HTC, AMD FX 8350’yi VR’a hazır işlemci olarak öneriyor. Hatta AMD FX 6350 ve FX 8350 işlemcileri yetkin grafik kartları ile eşleştirildiklerinde Valve’in SteamVR testinde en yüksek seviyelere ulaşıyorlar. Bağımsız testlere baktığımızda ise FX 6350’nin Radeon R9 390 ve eşdeğer bir grafik kartı ile eşleştirildiğinde muazzam bir Oculus Rift deneyimi için gereken performansı gösterdiğini gördük. Daha da önemlisi AMD Athlon X4 ve A10 işlemciler de SteamVR testinden geçer not aldılar.

HTC Vive Steam VR sanal gerçeklik gözlüğü kutu içeriği ile kullanıcıyı tatmin ediyor.

AMD Şubat ayında sessize yakın termal çözümler sunarak stok soğutma çözümlerinde önemli bir kilometre taşı belirledi. FX 8350 ve FX 6350’nin eklenmesi ile birlikte şu anda pazardaki en iyi stok soğutma paketlerini sunuyoruz. Aşağıda tam listeyi görebilirsiniz. USB 3.1 10 Gbps tip-A ve tip-C bağlantı parçalarını ve NVME içeren yeni AM3+ ana kartlar ile günümüz kullanıcılarının istediği ana akım oyun ve sarmalayıcı deneyimleri sunmak için iyi bir konuma sahibiz.

amd-wraith-modelleri

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here