AMD XConnect teknolojisi hakkında her şey

AMD, Radeon Software Crimson Edition 16.2.2’inin çığır açan yeni özelliği AMD XConnect teknolojisini detaylı olarak tanıttı.

Bilgisayar oyuncuları, oyun için üretilmiş dizüstü bilgisayarları aldıklarında taşınabilirlikten ödün vermek, ya da taşınabilir olması için ultra ince dizüstü bilgisayarlarını seçtiklerinde oyun performansından ödün vermek durumunda kalıyor. Thunderbolt 3 özelliğine sahip hafif ya da 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar, AMD XConnect ™ teknolojisi sayesinde her iki seçimin en iyi taraflarını bir araya getiriyor. Kendisi oldukça hafif olan bilgisayarlar, gerektiğinde güçlü bir harici GPU ile kolayca oyun için üretilmiş bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor, oyunculara bir oyun bilgisayarının üstün kare hızı sayısına ve görüntü kalitesine erişme imkanı sunuyor. Radeon™ R9 300 Serisi grafik kartı ile yapılandırılmış harici GPU ile bağlantı, Intel Thunderbolt™ 3 üzerinden sağlanıyor. Harici GPU’lar kullanıcılara ilk kez, istedikleri anda bağlanma veya istedikleri anda bağlantıyı kesme olanağı veriyor.

AMD XConnect teknolojisi

AMD, Intel Thunderbolt™ grubu ve Razer ile yapılan işbirliği ile, AMD XConnect™ teknolojisinin potansiyelini ortaya koyan Razer Blade Stealth adlı dizüstü bilgisayar ve Razer Core adlı harici GPU kasası birlikte pazara sunuldu. Kullanıcılar Razer Core ile eşleştirilen bir Radeon R9 300 serisi grafik kartı ile Stealth üzerinde kullanışlı bir tak-çalıştır çözümüyle masaüstü bilgisayarın sunduğuna benzer bir oyun performansı deneyimleyebiliyorlar. Razer Core cihazının Radeon™ R9 300 Serisi GPU‘lar ile yapılandırılması, oyunculara Blade Stealth’in yüksek çözünürlüklü IGZO ekranda oyun oynayabilme veya harici AMD FreeSync™ özelliğinin etkinleştirildiği bir monitöre bağlanarak akıcı bir oyun deneyimi yaşama fırsatı da veriyor.

amd-xconnect-teknolojisi-cihaztv

AMD oyunculara Radeon™ R9 300 Serisi haricindeki harici grafik kartlarını da yükseltme imkanı sağlayacak olan AMD XConnect™ teknolojisini destekleyebilecek Radeon™ GPU’larının listesini genişletmeyi planlıyor. AMD XConnect™ teknolojisi için uyumlu sistemlerin, GPU’ların ve harici birimlerin listesi için www.AMD.com/xconnect adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here