AMD 23 Nisan’da iş ortakları ile etkinlik düzenleyecek

Bu yaz AMD’nin yeni ürünlerini, özellikle 7 nm’lik işlemci ve grafik işlemcilerini tanıtması bekleniyor.

Yaklaşan lansmanlar için AMD tarafında hazırlık çalışmaları sürüyor ve 23 Nisan’da yapılması planlanan etkinlikte de ortakları ile beraber özel ürünler tanıtılması bekleniyor

Ne yazık ki, AMD’nin ortaklarına ne söyleyeceği kesin olarak bilinmemekte, çünkü yakın zamanda yapılacak duyurularla ilgili özel bir açıklama gerçekleştirmediler. Ancak, en son bilgilere dayanarak, bu etkinliğin ana başlıklarının ne olacağını tahmin etmeye çalışacağız. Bu arada, bunun yalnızca ABD’de büyük olasılıkla bölgesel bir olay olacağını ve gelecekte diğer bölgelerde bu tür birkaç toplantı daha yapmayı planladıklarını not etmekte fayda var.

Neredeyse iş ortakları ile yapılan toplantının ana konularından biri yaklaşmakta olan 7 nm AMD Ryzen 3000 serisi masaüstü işlemcileri olacak. AMD’nin bu etkinlikte yeni yongaseti olan AMD X570’in detaylarını da paylaşması bekleniyor. Örneğin AMD anakart üreticilerine yeni işlemcilerin ve yonga setlerinin bazı özellikleri hakkında daha fazla bilgi verebilir. AMD de yeni yongasetlerinin piyasaya ne zaman sürüleceğini açıklayacak ve böylece üreticiler ürünlerini kendileri için hazırlayabilecekler.

Yaklaşmakta olan etkinlikte bir başka önemli konu 7nm AMD Navi grafik işlemcilerine dayalı ekran kartları olabilir. Bilgilere göre, yeni Radeon ekran kartlarının duyurusu baharın sonunda Computex 2019 fuarında gerçekleşecek, Söylentiler doğru çıktığı takdirde, yeni grafik kartlarının satışı yazın ikinci yarısında başlayabilir. AMD iş ortaklarına ekran kartlarının ne zaman piyasaya sürüleceğini ve ekran kartları hakkında yeni güncellemelerin detaylarını önümüzdeki etkinlikte paylaşmış olacak.

Tabii ki, bu etkinlik 23 Nisan’da kapalı kapılar ardında AMD’nin iş ortakları ile gerçekleşecek. Ancak bu etkinlikten sonra yukarıda bahsettiğimiz konular hakkında daha çok sızıntıya ve bilgiye ulaşabiliyor olacağız.