Android 7.0 Nougat yeni uygulama çekmecesi tasarımıyla geliyor

Android 7.0 Nougat arayüzü uygulama çekmecesi kısayol yerine sürüklemeyle açılacak - CihazTV

Android 7.0 Nougat’ın getireceği arayüz yenilikleri arasında bu özellik çok hoşunuza gidecek

Google’ın 2016 model Nexus akıllı telefonları, Android ekosisteminin yeni arayüz dizaynını sergileyecekler.. HTC’nin geliştirdiği bu cihazlarda göreceğimiz Android 7.0 Nougat yenilikleri, şimdiden sızdırıldı.

Marlin ve Sailfish adıyla anılan akıllı telefonlarda, uygulama çekmecesini açmak için kısayol bulunmuyor. Bu özelliği kullanmak için, ekranın en alt kısmını tutup yukarı doğru sürüklemek gerekiyor.

Android 7.0 Nougat arayüzü uygulama çekmecesi kısayol yerine sürüklemeyle açılacak - CihazTV

Yeni arayüzün uygulama çekmecesne “G pull-tab” adı veriliyor. Bu tasarımın kullanış yönünden devrim yaratmadığı ortada. Fakat bu yöntemin ana ekranda yer kazandırdığını ve göze daha hoş göründüğünü söyleyebiliriz.

Nougat işletim sistemi güncellemesi, çok yüksek bir ihtimalle bu ay yayına girecek. Arayüz, Nexus kullanıcılarıyla aynı anda Android One programı kapsamındaki güncel General Mobile cihazlara ulaşacak. Sonrasında, Google Launcher’ın bu görünüşü sergileyecek şekilde güncellendiğini görebiliriz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here