Android Nougat kullanım oranı hâlâ %1.3 seviyesinde

Android 7.1.2 Nougat

Google, Şubat ayı itibarıyla Android sürümlerinin kullanım oranlarını açıkladı. Son sürüm Nougat, hâlâ %1 civarında geziyor.

Her ay açıklanan Android sürümlerinin kullanım oranlarını gösteren veriler Şubat 2017 için açıklandı. Buna göre Android‘in son sürümü olan Nougat, hâlâ %1.3 seviyesinde.

Şu anda en çok kullanılan sürüm %32.9 ile Android Lollipop olurken, ikinci sırada %30.7 oranı ile Android Marshmallow geliyor. Öte yandan Android KitKat kullanım oranı %21,9 iken, Jelly Bean ise %10,6 seviyesinde.

Nougat kullanım oranı

Android One programına dahil olan cihazlarla birlikte Nexus modellerine sunulan Android Nougat, üçüncü parti üreticilerin birçok üst düzey akıllı telefonuna da gelmiş durumda. Ancak bu modellerin oldukça kısıtlı olması, Nougat kullanım oranlarının %1 seviyesinde kalmasına sebep oluyor.

Birçok giriş ve orta düzey Android cihazının güncelleme alamaması ise, KitKat ve Lollipop gibi eski sürümlerin dahi oldukça büyük bir kullanım alanına sahip olmasına sebep oluyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here