AOC AGON AG352QCX 35 inç kavisli oyun monitörü tanıtıldı

AOC, ultra geniş formattaki yeni 35 inçlik kavisli oyun monitörü AGON AG352QCX’i piyasaya sürüyor. Monitörün özelliklerine birlikte göz atalım.

Oyunların kusursuz sürükleyiciliğinin yanı sıra, ekranın performansı da tutkulu oyuncuların ve espor tutkunlarının taleplerini karşılamalı. AOC AG352QCX, 200 Hz yenileme hızı ve Adaptive-Sync Teknolojisi ile, bu görevi hareket bulanıklığının ve kırılmanın bütün izlerini ortadan kaldırarak yerine getiriyor. Monitör oyunculara Düşük Input Lag Modu ve Gölge Kontrolü ile net bir avantaj sağlıyor.

AOC’nin Düşük Input Lag Modu, video işlemini by-pass ederek oyuncuların fare, klavye ve gamepad emirlerini anında yerine getirilmesini sağlarken AOC Gölge Kontrolü ise görüntünün fazla karanlık kısımlarını aydınlatıyor ve ekranın geri kalanını etkilemeden parlak kısımlarını karartıyor. Oyuncuların taleplerini karşılaması için işte böyle iyi bir şekilde donatılmış olan AOC AGON AG352QCX, 979 USD (KDV hariç) üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından Aralık ayında mağazalarda bulunabilecek.

Oyuncu Dayanıklılığı Uzun Ömürlü Olsun

Tutkulu oyuncular uzun süreler boyunca oyun oynarlar ve bu süre boyunca da gözlerin dikkatli olması şarttır. İşte tam bu noktada AOC Flicker-Free ve Low Blue Light Teknolojisi devreye girer. Her iki teknoloji de daha az yorgunluk yaratır: Flicker-Free Teknolojisi ekran titreşimini azaltırken Düşük Mavi Işık Teknolojisi ise gözleri yoran mavi ışığı azaltır. Rahatı artıran bir başka özellik ise AOC Ergo Base tabanıdır. Yükseklik, eğilme, sağa sola dönme ayarlı ergonomik bu ayak, rahat ve güvenli bir duruşun mümkün olmasını sağlar ve bir oyuncunun en uzun oyun seanslarına bile dayanabilmesini olanaklı kılar.

aoc-agon-ag352qcx

Oyuncuların Bireyselliği ve Kişisel Ayar Kontrolü

Oyuncular özgün olmaya bayılırlar. İşte AOC de, AG352QCX modelinin arkasındaki ve alt çerçevesindeki LED ışıklarla tam olarak bunu sunuyor. Seçenekler arasında kırmızı, yeşil ya da mavi ışık bulunuyor ve ışıkların yoğunluğunu ayarlamak için güçlü, orta, zayıf ve kapalı modları var. Farklı görüntü ayarları arasında anında geçişi kolayca sağlayan ek ayar kontrolü de AOC QuickSwitch kumandasında bulunuyor. Böylelikle ön ayarların kaydedilmesi ve değiştirilmesi hiç olmadığı kadar akıcı olabiliyor.

AOC AGON AG352QCX Teknik Özellikler

Ekran: 200 Hz’de 35” Kavisli VA
Çözünürlük: 2560×1080
Sync Teknolojisi: Adaptive-Sync (FreeSync ile uyumlu)

Sinyal Girişi

1 x VGA
1 x DVI İkili Bağlantı
1 x HDMI 2.0
1 x DisplayPort 1.2ad
2 x USB 3.0
Ses çıkışı/girişi
Mikrofon girişi /çıkışı

Özel özellikler
Yüksekliği ayarlanabilen ergonomik ayak
5 W Hoparlörler
4 ms’lik GtG tepki süresi
2000:1 kontrast oranı
100 % sRGB renk gamı

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.