Apple AirPower kablosuz şarj matı projesi iptal edildi

Apple uzun süredir konuşulan AirPower adlı kablosuz şarj matını üretmeyeceğini açıkladı. Cihaz Apple’ın standartlarını karşılamıyor.

Geçtiğimiz günlerde sitemizde paylaştığımız haberle Apple’ın AirPower adlı kablosu şarj matını kullanıcılarına sunacağını duyurmuştuk. Ancak görünen o ki Apple bu cihazı mevcut haliyle piyasaya sürmekten vazgeçti. Apple ekibinden Dan Riccio, TechCrunch’a yaptığı açıklamada bu ürünü bekleyen tüm teknoloji tutkunlarından özür diledi. Tüm çabalara rağmen Apple’ın arzu ettiği standartlara ulaştırılamayan AirPower maalesef yakın zamanda piyasaya çıkmayacak. Şimdilik bu proje tarihi belli olmayan bir süre boyunca ertelenmiş görünüyor.

Haberimizde de paylaştığımız üzere, Apple AirPower’ın kablosuz şarj matı üzerine bırakılan üç kablosuz şarj destekli cihazı 7,5W hızla şarj edecekti. Günümüzde ulaşılan kablolu ve kablosuz şarj hızları doğrultusunda bu watt değerinin son derece düşük olduğu açıkça görülüyordu. İlk olarak iPhone X etkinliğinde Eylül 2017 tarihinde gün ışığına çıkan Apple AirPower şimdilik iptal edilmiş oldu.

Apple’ın kablosuz şarj olabilen cihazları böyle bir çözüme ihtiyaç duyuyor

Apple AirPower kablosuz şarj cihazı projesi iptal edildi

Apple’ın hızla sayısı artan kablosuz şarj destekli cihazları için elbet yeni bir çözüm üretilecektir. Muhtemelen daha yüksek şarj hızına sahip bir Apple kablosuz şarj matı için biraz daha beklememiz gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here