Apple AirPower kablosuz şarj matı çok yakında tanıtılacak

Apple kablosuz şarj özelliğine sahip mobil cihazlarını kolayca şarj etmeniz için bir kablosuz şarj matı geliştiriyor. AirPower hakkında bilinen tüm detaylar haberimizde.

Tayvanlı endüstriyel haber kaynağı Digitimes’ın verdiği bilgilere göre Apple, AirPower adlı kablosuz şarj matını sadece birkaç gün sonra tanıtacak. Son dönemde art arda birçok önemli duyuru yapan firma, geçtiğimiz günlerde yeni iPad Air, yeni iPad Mini, yeni AirPods ve yeni iMac modellerinitanıtmıştı. Şimdi sırada firmanın yeni şarj istasyonu sırada gibi görünüyor.

Apple AirPower adlı cihaz, USB üzerinden güç alan ve aynı anda üç popüler Apple ürününü şarj edebilecek bir şarj matı olarak görünüyor. Sızdırılan fotoğrafta da görülebileceği üzere son derece sade bir tasarımla geleceği şimdiden belli olan cihaz, kablosuz şarj olabilen Apple cihazları 7,5W hızında şarj edebilecek. Bu cihaz sayesinde yeni nesil iPhone’ları, Apple Watch‘ları ve AirPods kulaklıkları kullananların hayatı kolaylaşacak.

Apple AirPower 25 Mart 2019 tarihinde tanıtılacak

Bu yeni Apple şarj matının fiyatı henüz duyurulmadı ama Türkiye standartlarına göre çok pahalı bir ürün olacağını tahmin etmek hiç zor değil. Apple’ın bu cihazı hakkında resmi bilgileri merak ediyorsanız 25 Mart 2019 tarihinde teknoloji gündemini takip etmenizde fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here