Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü konusunda çalışmalar yürütüyor olabilir. Jony Ive’ın firmadan ayrılmasının ardından ilginç iddialar ortaya atılıyor.

Teknolojiyle yakından alakalı biriyseniz AR (Augmented Reality) ya da Türkçe karşılığıyla artırılmış gerçeklik teknolojisi hakkında heyecanlanıyorsunuzdur. Gerçek dünya ile sanal dünya arasında bir köprü niteliği taşıyan bu teknoloji, yaratıcı fikirlerle kullanıldığı takdirde hayatımızı baştan sona değiştirebilir. Geleceğe yön verecek teknoloji trendleri arasında gösterilen bu teknoloji sayesinde, oyunlardan alışık olduğumuz bilgi arayüzlerini gerçek hayatta kullanabileceğiz. Şimdi verdiğimiz ön bilgilerin ardından gelelim asıl bombaya, iddialar doğruysa Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü projesi üzerinde çalışıyor.

İlginizi çekebilir: Samsung Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor

Yakın zamanda firmadan ayrılan tasarımcı Jony Ive‘ın ardından yenilikçi ürünlere odaklanan Apple, bilimkurgu eserlerden çıkmış gibi görünen bir gözlük üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda Google tarafından denenen fakat bir türlü istenen başarıya ulaşamayan Google Glass‘ın yolundan gidecek gibi görünen bu proje gerçek olursa teknoloji dünyasında yeni bir dönemin başlangıcına tanıklık edebiliriz. Apple’ın içerisinde tasarım ve yaratıcılık konusunda ciddi bir reform hareketi başladığı kulislerde tartışılıyordu. Firmada onlarca yıldır çalışan Jony Ive’ın ayrılmasının yenilikçi fikirlerinin önünü açmak amacıyla yaşandığı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here