Apple Ekran İçinden Parmak İzi Okuma Teknolojisini iPhone’lara Getirecek

Apple’ın aldığı yeni patent, firmanın ekran içinden parmak izi okuma teknolojisi üzerine odaklandığını gösteriyor. Pazarda rekabet kızışacak gibi duruyor.

Şu an piyasadaki neredeyse tüm üst seviye Android telefonlarda ekran içinden parmak izi teknolojisi bulunuyor. Kimileri tarafından sevilen ve benimsenen, kimileri tarafındansa yavaş bulunan bu teknoloji her şeye rağmen hayatı kolaylaştırıyor. Giderek küçülen çerçeveler doğrultusunda ekran içinden parmak izi okuma teknoloji daha da önem kazanıyor.

Şu an itibarıyla Apple’ın üst düzey akıllı telefonlarında TouchID yerine FaceID bulunuyor. FaceID her ne kadar karanlıkta bile çalışabilecek kadar başarılı bir teknoloji olsa da bazı kullanıcılar ısrarla parmak izi okuyucunun geri gelmesini istiyor.

Birçok iPhone kullanıcısı parmak izi okuma teknolojisini istiyor

Bu doğrultuda hem rekabetin geldiği nokta, hem de kullanıcı yorumlarını göz önünde bulunduran Apple, son haberlere göre ekran içerisinden akustik parmak izi okuyucu teknolojisini yeni iPhone’lara getirecek gibi görünüyor. Patently Apple tarafından paylaşılan bilgilere göre, Amerikan Patent ve Tescil ofisi, firmanın bu konu hakkındaki patent başvurusuna yeşil ışık yaktı.

Ekran içerisinden parmak izi okuma teknolojisini özellikle Çinli akıllı telefon üreticilerinin tüm üst segment modellerinde görmekteyiz. 2019 yılının Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 11 ya da iPhone XI modellerinde bu teknolojiyi görür müyüz bilemiyoruz ama en azından 2020 yılında bu teknolojiyi iPhone’larda da göreceğinize emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here