ASUS, yeni X99 ve ROG Strix anakartlarını tanıttı

ASUS ve Republic of Gamers (ROG); ASUS X99-Deluxe II, X99-A II ve X99-E ile ROG Strix X99 Gaming isimli, Intel® X99 anakartlarını duyurdu.

En çok satan ve ödül kazanan ASUS X99 anakart serisi, performans ve estetiği geliştiren yeni birçok özellik ve teknoloji eklerken, PC donanımını kabul edilen sınırın da ötesine taşımak için geri dönüyor. Tamamen yeni X99 anakartlar, işlemci ve DDR4 performansını beklentilerin ötesine taşıyan öncü OC Soket ile tek tıkla hız aşırtma ve soğutma sağlayan 5-Yönlü Optimizasyonu barındırıyor. Güncellenen Fan Xpert 4 ile X99 anakartlar, özelleştirilmiş soğutmayı, tüm girişlerde PWM/DC fan belirleme, yüksek amperli fan kullanma ve su soğutma pompalarını hem yazılımsal hem de ASUS UEFI BIOS üzerinden control edebilme özellikleriyle yeni bir seviyeye taşıyor. Ayrıca ASUS’un X99 serisi yeni nesil anakartları arasına ROG Strix X99 Gaming de dahil oluyor.

ASUS-ROG-STRIX-anakart-x99-aura-cihaztv

Yeni anakartlar aynı zamanda muhteşem aydınlatma efektleri yaratan dahili RGB aydınlatma ve 4-pin LED şerit girişi de sunuyor. Yeni nesil X99 anakartlar, ASUS SafeSlot ile geliştirildi. Bu yeniden icat edilen güçlendirilmiş PCIe yuvası, 1.6 kat tutma ve makaslama dayanıklılığı sağlıyor.

Yeni nesil bağlanılabilirlik de, çift U.2 ve M.2 girişlerinin sunduğu 32Gbps PCIe bant genişliği, 3×3 802.11ac Kablosuz[1], USB 3.1 Tip-A ve döndürülebilir Tip-C yuvaları ile yeni X99 serisi için önemli bir tema. X99-Deluxe II aynı zamanda 40Gbps aktarım hızları için kolay takılan ASUS ThunderboltEX 3 ek kartına da sahip.

ROG Strix X99 Gaming: ROG’ye katılın, içinizdeki asiyi ortaya çıkarın

ROG Strix, Republic of Gamers ailesinin yeni üyesi – ve ROG Strix X99 Gaming ise ROG Strix anakartların ilki. ROG Strix X99 Gaming, üstün performans, inovasyon ve dinamizmi, oyuncuların içindeki asi ruhu, cesur tasarımı ve parlak, özelleştirilebilir renkleriyle ortaya çıkarıyor.

ROG Strix X99 Gaming muhteşem oyuncu estetiğiyle tutkulu oyuncuların kasalarını birden çok renkle aydınlatmasına imkan tanıyor. ASUS Aura yazılımıyla özelleştirilebilen 10 adet LED efekti ile dahili RGB LED’ler ve 4-pin RGB şerit girişiyle yerleştirilen RGB şeritler, bu yazılım ile kolayca kontrol edilebiliyor. Ayrıca kutuda yer alan renklere uygun çıkartmalar, kasa tasarım ve dekorasyonu sağlıyor.

ROG Strix X99 Gaming, Supreme FX, Sonic Radar II, Intel Ethernet ve GameFirst teknolojileri ile oyun için üretildi. Kalkanlı SupremeFX, hatasız yüksek kalitesesi, muhteşem 115dB sinyal-gürültü oranı (SNR) ile sunuyor, böylece oyuncu kulaklıkları veya hoparlörlerden sadece en iyi sesi duyuyorsunuz. Sonic Radar II, savaş alanında olan biteni gizli bir arayüzle size gösterirken, turnuva seviyesindeki Intel Gigabit Ethernet, işlemci kullanımını azaltma ve sıradışı yükseklikte TCP ve UDP veri akışı sağlayarak, işlemciden tasarruf edilen gücü oyuna aktarıyor. Tamamen yeni GameFirst IV ise, ağ trafiğini daha hızlı ve gecikmesiz oyun için optimize ederek, oyuncuların efsanevi hız ve çeviklikte kalmasına yardımcı oluyor.

ASUS ROG STRIX anakart-SupremeFX

Performansı en üste çıkarmak için ROG Strix X99 Gaming, tek tıkla otomatik ayar, en iyi soğutma ve kontrol için Fan Xpert 4, maksimum DDR4 ve işlemci performansı için OC Socket ile 5-Yönlü Optimizasyon sunuyor.

Gamer’s Guardian, ROG Strix X99 kurulumları için koruma sağlarken, tamamen yeni ASUS SafeSlot ve daha birçok diğer koruma, yüksek dayanıklığa sahip malzemeler ve akıllı PC Kurulum özellikleri de kartta bulunuyor. ROG Strix X99 aynı zamanda dahili U.2, USB 3.1 Tip-A ve C, M.2,MU-MIMO ile 2×2 Kablosuz özelliklerini barındırarak muhteşem veri aktarım hızları sunuyor. Benzersiz RAMCache teknolojisi ise, tüm depolama cihazını arabelleğe alarak, favori oyun ve uygulamalarınızı inanılmaz hızlarda çalıştırıyor.

Ultra Hızlı aktarımlar: ThunderboltEX 3 eklenti kartı ile 40Gbps’ye kadar inanılmaz hız

Tamamen yeni X99-Deluxe II, X99-A II, X99-E ve ROG Strix X99 Gaming anakartların hepsi, Intel sertifikalı Thunderbolt 3 kartı olan ve 40Gbps çift yönlü hızlara çıkabilen ThunderboltEX 3’ü destekler. Thunderbolt 3 aynı zamanda altı cihaza kadar bağlanabilir ve döndürülebilir USB Tip-C bağlantıya sahiptir. Bununla birlikte 36W’lık yüksek güçlü şarj sağlayan USB Power Delivery özelliğini de barındırır. ThunderboltEX 3, X99-Deluxe II’ye dahildir.

ASUS-ROG-STRIX-anakart-x99-cihaztv-led

EZ DIY Kit: Sorunsuz PC Kurulumu deneyimleri için

ASUS kendi PC’sini kendi kuranları destekliyor ve onlara kasalarını kurarken en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor. EZ DIY Kit içerisinde ergonomik ve kaydırmayan tutuş sağlayan 45’i bir arada tornavida barındırıyor. Kit aynı zamanda çıkarılabilir, pnömatik ASUS EkranKartı tutucuyu barındırarak, üç ağır ekran kartının giriş yuvası hasarı ve anakart eğilmesini engelliyor. Tutucunun kolay kurulum için birden çok yükseklik ayarlamaları da bulunuyor. EZ DIY Kit, dünya çapında ayrı olarak da satılacak.

[1]Sadece seçili modellerde

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here