ASUS ROG STRIX X99 Gaming anakart incelemesi

ASUS’un en yeni oyuncu anakartlarından biri olan ASUS ROG STRIX X99 Gaming’i inceledik. Bu anakart oyuncuların aklını başından alacak.

Oyun donanımlarıyla yakından alakalı olup ASUS ROG (Republic of Gamers) ürün ailesini tanımayan yoktur. Oyun tutkunları için en üst seviye bileşenleri içeren anakartlar, ekran kartları, ses kartları ve çevre bileşenleri bu ürün ailesinde yer alıyor. Özellikle bütçe konusunda sıkıntısı olmayanlar, ASUS ROG logosunu taşıyan donanımlarla uzun ömürlü kullanım süresi ve yüksek performansın keyfini çıkarıyor. Mayıs ayında ASUS, ROG serisiyle STRIX serisinin kesişim noktası olan ROG STRIX X99 Gaming anakartı tanıtmıştı.

rog-strix-x99

Bu duyurudan önce iki farklı ürün serisi olarak karşımıza çıkan ROG ve STRIX markaları, artık bazı noktalarda omuz omuza mücadele verecek. Bu incelememizde detaylarına değineceğimiz ASUS ROG STRIX X99 Gaming anakart, firmanın “ROG STRIX” ön adlı ilk anakart olarak karşımızda. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bu anakartın bizlere ne gibi imkanlar sunduğuna yakından bakmaya başlayalım.

ASUS ROG STRIX X99 Gaming kutu içeriği

Oldukça zengin bir kutu içeriğine sahip olan anakartın kutusunda; 4 adet SATA 6GB/s kablosu, giriş çıkış paneli koruyucu, M.2 sata vida paketi, işlemci montaj aracı, kablo tutucu kelepçeler, dahili Wi-Fi modülü için anten, ROG fan etiketleri, RGB LED ışıklandırma sistemi için uzatma kablosu, SLI köprüsü, ön panel konektör aracı (Q-Connector), kablo etiketleri, detaylı kullanım kılavuzu ve sürücü – yazılım diski bulunuyor. Günümüzde birçok kullanıcının optik sürücüleri rafa kaldırmış olmasına rağmen sürücü paketi ve yazılımların DVD ile geliyor olması üzücü. Artık anakartların kutularını açtığımızda karşımızda flaş bellekler görmek istiyoruz.

asus-rog-strix-x99-gaming-kutu

Sonraki Sayfa: Tasarım detayları (Tıklayın)

2 YORUMLAR

  1. Bu anakartı alacak arkadaşlar dikkat etmesi gereken bir nokta var oda m2 slotuna takacakları ssd ” M KEY” olmak zorunda şu anda Türkiye Piyasasındaki M2 slot SSD ler arasında şüpesiz en çok satılan ve Tercih edilen Marka Samsung, Samsung 850 evo m2 alan veya elinde olan arkadaşlar (benim gibi) bu SSD lerini kullanamayacaklar. çünkü bu SSD ler M+B key olarak (2 tırnaklı) SSD ler. bunun çözümü ya dönüştürücü aparat bulacaksınız veya M key olan modellerden almanız gerekicek ben işi dönüştürücü ile çözdüm dönüştürücü fiyatı yaklaşık 60 tl civarında.Bu hususa dikkat etmeleri gerekmekte, diğer firmaların anakartlarında böyle bir sorun yok bu Asusa has bir sorun yanlış m2 ssd alıp elinizde patlamasın ucuz bir birleşen değil çünkü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here