ASUS Travelair AC inceleme

ASUS Travelair AC inceleme dosyamızda, 32 GB dahili hafızalı ve SD kart okuyuculu kablosuz dosya paylaşıcısının özelliklerine değineceğiz

Teknoloji geliştiricileri, tüm elektronik eşyaların akıllı ve kablosuz bağlantılı sürümlerini üretme merakı içinde. Hal böyle olunca, modern bir evdeki kablosuz cihazların sayısı bir hayli arttı. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve Wi-Fi desteği sunan anakartlarla donatılan PC’lerin yanı sıra, televizyonlar da kablosuz iletişime destek veriyorlar. Aynı anda 5 cihaza bağlanabilen Wi-Fi teknolojili ASUS Travelair AC gibi taşınabilir depolama çözümleri, bahsettiğimiz akıllı cihazlara uzaktan veri aktarmayı sağlıyor. ASUS Travelair AC inceleme dosyamızda, ürünün vaat ettiği özellikleri birer birer açıklayacağız. İlk olarak tasarım detaylarına ışık tutalım.

Tasarım

asus travelair ac incelemesi (8)

ASUS Travelair AC, ufak ve hafif. Ürünün boyutları, 86 x 86 x21 mm düzeyinde. Ağırlığıysa ufak bir akıllı telefonla aşağı yukarı aynı, tam 120 gram.

asus travelair ac incelemesi (6)

Cihazın SD kart okuyucusu ve USB yuvası zıt yönlerde konumlandırılıyor. Batarya düzeyi ve kablosuz bağlantı durumunu gösteren LED ışıklar ve güç düğmesi üst kısımda yer alıyor.

asus travelair ac incelemesi (7)

Aygıt cepte taşınacak kadar kompakt olsa da anahtarlarınız ve bozuk paralarınızla yan yana durmazsa iyi olur. Çünkü Travelair AC’nin gövdesi tümüyle plastikten üretildiği için kolayca çizilebiliyor.

Donanım

asus travelair ac incelemesi (4)

ASUS Travelair AC, sıradan bir kablosuz dosya aktarıcı değil. Bu ürün piyasadaki en hızlı kablosuz bağlantı standartlarından biri olan Wi-Fi 802.11ac teknolojisiyle donatılıyor. Bu sayede, AC teknolojisini destekleyen aygıtlara 433 Mbps’ye varan aktarım hızlarıyla dosya gönderilebiliyor. Hatta bu kablosuz standart öyle hızlı ki Full HD videolarınızı ve filmlerinizi akıllı telefonunuza atmadan doğrudan ASUS Travelair AC üzerinden izleyebilirsiniz.

asus travelair ac incelemesi (10)

Cihazın en fazla takdir ettiğimiz yönlerinden biri, kullanıcıyı hafıza kartı satın almak zorunda bırakmamasıydı. Ürün içerdiği 32 GB dahili bellek sayesinde hatırı sayılır miktarda içeriği depolamada kullanılıyor. Tabii bu kadar hafızayla sınırlı kalmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda, ASUS Travelair AC’nin SD kart okuyucusu imdadınıza yetişecek.

Yazılım

asus travelair ac incelemesi (11)

ASUS Travelair AC’nin kullanıma hazır hale gelmesi oldukça kolay. Öncelikle, akıllı cihazınıza Asus AiDrive uygulamasını kurmalısınız.

asus travelair ac incelemesi (9)

Uygulamanın iOS, Android ve Kindle sürümleri mevcut. Kurulumun ardından, Wi-Fi bağlantı seçeneklerinize girerek, Travelair uzantılı ağa girdiğinizde, cihazınız kullanıma hazır hale gelecek.

asus travelair ac incelemesi (12)

NFC teknolojisini destekleyen akıllı telefon ve tabletlerin işiyse çok daha basit. Uygulamayı kurduktan sonra cihazınızı ASUS Travelair AC’nin yanına yaklaştırmanız yeterli.

asus travelair ac incelemesi (2)

ASUS AiDrive, dizin seçimi, dosyaların listelenmesi ve ağ seçenekleri gibi özelliklerin yönetilmesini sağlıyor. Cihazın dahili hafızasını ve SD kart hafızasını takip etmeyi sağlayan uygulama, kalan batarya ömrünü de gösteriyor.

Batarya

asus travelair ac incelemesi

Üreticinin belirttiğine göre cihazın dahili bataryası 10 saat kullanım ömrü sunuyor. Şarj süresiyse bir hayli uzun. ASUS Travelair AC’yi kutusundan ilk defa çıkardığınızda en azından 8 saat boyunca şarj etmeniz gerekiyor. Bu arada, ürünün kutusundan şarj aleti çıkmadığını da belirtelim. Cihazın yanında gelenler arasında kısa bir USB 2.0 kablosu hariç aksesuar bulunmuyor. Dolayısıyla, akıllı telefon veya tabletinizin şarj cihazını kullanmak zorundasınız.

CihazTV Yorumu

ASUS Travelair AC birden fazla Android ve iOS aygıtın bulunduğu ortamlarda, pek çok içeriğin ortaklaşa kullanımını sağlıyor. Aynı anda 5 akıllı cihazla iletişim kurabilen kablosuz dosya aktarıcı, piyasadaki en hızlı kablosuz ağ standardı olan Wi-Fi 802.11ac teknolojisiyle 433 Mbps’a varan veri transferi yapabiliyor.

Cihazın 32 GB dahili hafıza sunması takdirimizi kazandı. SD kart okuyucu fonksiyonu da fotoğraf makinesi ve video kamera gibi aygıtlardan içerik aktarmayı sağladığı gibi 32 GB depolama alanını yeterli bulmayan tüketicilere hafıza genişletme seçeneği sunuyor.

ASUS Travelair AC, saydığımız tüm özellikleriyle ve 10 saate varan pil ömrüyle CihazTV Fonksiyonel Ürün ödülümüzü almaya hak kazandı.

ASUS Travelair ac inceleme

ASUS Travelair AC Teknik Özellikler

  • Kablosuz bağlantı: Wi-Fi 802.11ac
  • Kablolu bağlantı: Micro USB 2.0
  • Dahili hafıza: 32 GB
  • Ek özellikler: SD kart okuyucu, NFC
  • Batarya: 8 saat şarj süresi, 10 saat kullanım süresi
  • Boyutlar ve ağırlık: 86 x 86 x 21 mm, 120 gram
  • Uygulama: ASUS AiDrive Android ve iOS uygulamaları

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

1 YORUM

Comments are closed.