ASUS ZenFone 3 ve Deluxe tasarımları sızdırıldı

ASUS ZenFone 3 Deluxe ve 3 serisi Android akıllı telefonların tasarım özellikleri Red Dot 21 dizayn platformunda paylaşıldı.

ASUS ZenFone 3 Deluxe ve ZenFone 3 tasarımları Red Dot resmi internet sitesinde görüldü

Tayvanlı teknoloji markası ASUS’un yeni nesil akıllı telefonlarının tasarımları Red Dot 21 dizayn platformunda listelendi. ASUS ZenFone 3 Deluxe ve 3, geçtiğimiz yıl Türkiye’de ve dünya çapında ünlenen serinin tasarımı tümüyle değiştirecek.

Red Dot 21 internet sitesinde paylaşılan görsellerin bire bir gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bilemiyoruz. Fakat tasarımların altında yazan açıklamalar, karşılaşacağımız yeni cihazların dış görünüşüne ilişkin önemli detayları açığa çıkarıyor.

ASUS ZenFone 3 Deluxe tasarımı

asus-zenfone-3-deluxe-tasarım-ve-ozellikler

Red Dot 21 sitesinde yazılanlara göre bu cihaz, dünyanın ilk “tam metalik” akıllı telefonu. Piyasadaki tüm metal tasarımlı cep telefonlarının gövdelerinde plastik bantlar ve anten açıklıkları bulunuyor. Estetiği bozan bu tasarım unsurları, radyo sinyallerinin aktarılması için gerekli. ASUS, sınırları zorlayarak ortaya koyduğu yeni tasarım sayesinde metalin sürekliliğini bozmadan sinyal aktarmayı başarıyor.

ASUS ZenFone 3 tasarımı

asus-zenfone-3-tasarım-ve-ozellikler-2

Ünlü tasarım platformunda, yeni ASUS akıllı telefonların zanaatkarlık ve mühendisliğin güzelliklerini yansıttığı belirtiliyor. Cihazın ön ve arkası 2.5D koruma camıyla kaplı. Koruma camının altında, ASUS’a has metalik deseni sergileyen film tabakası bulunuyor. Bu yapıyı sarmalayan eğimli alüminyum çerçeve, sağlamlığı pekiştiriyor ve tutuşu kolaylaştırıyor.

Ürünün kablolu veri aktarımı ve şarj işlemleri USB Type-C yuvasından yapılıyor. Selfie tutkunlarını düşünen geliştirici, cihaza flaşlı ön kamera yerleştiriyor. Geçtiğimiz yılki serinin en önemli kamera özelliği olan lazerli otomatik odaklama teknolojisi, yeni nesilde de görülüyor. ASUS’un yeni üst düzey akıllı telefonu parmak izi okuyucu içeriyor.

Akıllı telefonların detaylı teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil. Cihazların 2016 yılının ikinci yarısında tanıtılmasını bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here