Avrupa’da İlk 5G Hizmeti Vodafone UK’den Geliyor

5G bağlantısına sahip akıllı telefonlar Vodafone UK sayesinde İngiltere’de gerçek yeteneklerini gösterebilecekler. Avrupalı kullanıcılar 5G’ye kavuşuyor.

Günümüzde teknoloji haberlerinde en üst sıralarda kendini gösteren 5G teknolojisi nihayet yaygınlaşmaya başlıyor. An itibarıyla sadece Güney Kore ve ABD’nin kısıtlı bölgelerinde hizmette olan bu yeni bağlantı standartı, Vodafone UK tarafından İngiltere’de kullanıma sunulacak. Bugün yapılan duyuruyla ortaya çıkan bilgilere göre Vodafone UK, 5G’yi İngiliz kullanıcılara 3 Temmuz 2019 tarihinden itibaren sunmaya başlayacak.

Yeni nesil mobil bağlantı standartının İngiltere’de Londra, Birmingham, Bristol, Cardiff, Glasgow, Manchester ve Liverpool‘da kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Bu şehirlerin dışındaki şehirlerin de yıl sonuna kadar 5G’yi kullanma imkanına kavuşacağı müjdeleniyor. Şehirlerin isimlerinden de anlaşılabileceği üzere Vodafone UK’nin 5G servisi futbol tutkunlarını hedefliyor. Stadyumlarda yoğun kullanımdan dolayı yaşanan bağlantı sorunlarının önüne yüksek kapasiteli 5G bağlantısıyla geçileceği tahmin ediliyor.

Futbol tutkunları 5G’yi keyifle kullanacak

Şu an piyasada birçok 5G’li akıllı telefon modeli bulunuyor. Samsung’un Galaxy S10 serisi, Huawei’nin Mate X modeli, Xiaomi’nin ise yeni Mi Mix 3 modelinin bu bağlantıyı destekleyen versiyonları mevcut. Bakalım bu teknolojiyi ülkemizde ne zaman görebileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here