Başkasının Üstüne Pasaport Kaydıyla Telefon Kullanmak Tarih Oluyor

Bundan böyle yurt dışından başkalarına telefon aldırıp kendi hattınızla kullanamayacaksınız. Pasaport kaydı kişisel hale geliyor.

Donanım Haber tarafından paylaşılan habere göre, “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” kapsamında yer alan dördüncü madde, yurt dışından başkasına telefon getirtip o kişinin pasaport kaydıyla kullanma dönemini sona erdiriyor.

İlginizi çekebilir: Yurt Dışından Cep Telefonu Getirme Süresi 3 Yıla Çıktı

Bu karar doğrultusunda yurt dışından cep telefonu, TV, müzik çalar ve video oynatabilme özelliğine sahip diğer cihazlar kişinin pasaportuna kaydedilecek ve başkası tarafından kullanılamayacak. TV ve müzik çalar kısmında bu işin takibi nasıl yapılabilir bilemiyoruz ama cep telefonlarında başka birinin üstüne kayıtlı telefona kendi hattınızı bağladığınızda sorun yaşayabilirsiniz.

Başkasının Üstüne Pasaport Kaydıyla Telefon Kullanmak Tarih Oluyor

Peki bu durumun üstesinden nasıl gelinebilir?

İnsanoğlu her soruna çözüm üretme konusunda ustadır ve bu üzücü durumun da üstesinden gelinebilecek gibi görünüyor. Teknoloji tutkunları bu kararın ardından yurt dışından cihaz aldırdığı kişilerin üzerinden hat alarak, o kişinin üzerine kayıtlı hattı kullanma yöntemini düşünüyorlar. Bu kadar uğraşmak yerine Türkiye’den cihaz satın almak biraz daha mantıklı görünüyor. Siz ne dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here