Bir devrin sonu: Yahoo ismi değişiyor

Teknoloji dünyasını en köklü şirketlerinden biri olan Yahoo, isim değişikliğine gidiyor. Şirket artık “Altaba” ismiyle hizmet verecek.

Bir zamanların en güçlü şirketlerinden biri olan ancak daha son kan kaybeden Yahoo, geçtiğimiz yıl 4.8 milyar dolar fiyatla Verizon’a satılmıştı. Yahoo’dan geriye kalan hisseleri elinde bulunduran Yahoo Japan ve Alibaba şirketlerinin kararı neticesinde şirket isim değişikliğine gidiyor ve bundan böyle Altaba ismiyle hayatına devam edecek.

Şirketle ilgili önemli değişiklikler bununla da sınırlı kalmıyor. Uzun süre Yahoo‘nun CEO görevini üstlenen ve şirkette başarılı işlere imza atan Marissa Mayer, yönetim kurulundan ayrılıyor. Ayrıca onunla beraber kurucu ortak David Filo, Eddy Hartenstein, Richard Hill, Jane Shaw ve Maynard Webb de şirketten ayrılma kararı aldı. Bundan böyle yönetim kurulu başkası ise Eric Brandt olacak.

Yahoo merissa mayer

Yahoo yerine artık Altaba olarak telaffuz edeceğimiz bu yeni oluşum, hayatına bir yatırım şirketi olarak devam edecek. Bu duyuru sonrası Yahoo hisselerinde ufak bir artış görülürken, Verizon tarafında ise bir nebze düşüş görüldü.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here