Cooltech MRS400 gazsız buzdolabı, enerji tasarrufunda rakipsiz

Cooltech MRS400 gazsız buzdolabı, yiyecekleri gaz kompresörü yerine manyetokalorik etkiyle soğutuyor. CihazTV

Cooltech MRS400 manyetik buzdolabı, gaz kompresörü içermeyen tasarımıyla yüksek enerji tasarrufu sağlıyor

Elektriğe doymayan gaz kompresörlü buzdolabı modellerinin günleri sayılı olabilir. Cooltech Applications’ın yeni soğutucusu, çevreyi kirleten gazları ve yüksek enerji ihtiyacı duyan kompresörleri içermiyor. Cooltech MRS400 adı verilen gazsız buzdolabı, manyetik güçten ve manyetokalorik etkiden yararlanıyor.

Cooltech MRS400 gazsız buzdolabı, yiyecekleri gaz kompresörü yerine manyetokalorik etkiyle soğutuyor. CihazTV
Cooltech MRS400 çalışma şeması

Yüksek manyetik hassasiyete sahip metaller, değişken güçte manyetik alana bırakıldıklarında sıcaklıkları değişir. 1900’lerin başından beri bilinen manyetokalorik etki sayesinde metalleri kontrollü olarak soğutmak mümkündür. Kompresörlü buzdolapları kadar eski olan bu teknoloji, verimlilik sorunları yüzünden şimdiye dek son tüketiciye sunulmadı. Cooltech Applications, enerji verimi problemini çözümüş gröünüyor.

Cooltech’in kompresörsüz buzdolabı, manyetik güçle soğutulan metal levhalar içeriyor. Bunların üzerinden geçen sıvı dolu soğutma boruları, cihazın iç sıcaklığının dengede kalmasını sağlıyor. Ortaya çıkan sistem, standart soğutuculardan yarı yarıya az elektrik harcıyor. Sistem buna ek olarak geleneksel buzdolaplarından daha az titreşim ve gürültü oluşturuyor. Ortama 35dB’den az gürültü yayan yeni nesil cihaz ayrıca kompresörlü modeller kadar fazla bakım gerektirmiyor.

Cooltech MRS400 gazsız buzdolabı, yiyecekleri gaz kompresörü yerine manyetokalorik etkiyle soğutuyor. CihazTV
Gaz kompresörünü tarihe karıştıran Manyetik Soğutma Sistemi (MRS)

Cooltech MRS400, 400 Watt soğutma gücüne sahip ve iç sıcaklığını 2 ile 5 derecede sabit tutabiliyor. Ürünün fiyatı ve çıkış tarihi henüz ilan edilmedi.Şirket, manyetik soğutma sistemi içeren endüstriyel ürünler de geliştiriyor. Soğutma gücü 20 KWatt’a ulaşan endüstriyel çözümlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

2 YORUMLAR

Comments are closed.