Cortana, Android kilit ekranına geliyor

Cortana Android

Microsoft’un sesli asistanı Cortana, çok yakında Android işletim sistemli akıllı telefonların kilit ekranında kullanılabilecek.

Microsoft‘un “Her yerde Cortana” anlayışıyla sadece Windows ile sınırlandırılmayan sesli asistan Cortana, çok yakında Android cihazların kilit ekranında yer alacak. Tabii ki bunun için Android kullanıcılarının Google Play Store üzerinden Cortana’yı indirmesi ve bu özelliği aktif hâle getirmesi gerekecek..

Şu anda Beta kullanıcıları tarafından test edilen uygulama, çok yakında stabil sürümle tüm kullanıcıların kullanımına açılacak. Uygulama içerisinden kilit ekranına Cortana özelliğini eklediğinizde, kilit ekranının alt tarafında küçük yuvarlak bir Cortana tuşu yer alacak. Bu tuş üzerinden sesli asistana ulaşmak ve ona sorular sorma veya komutlar vermek mümkün olacak.

Cortana Android

Bu arada uygulamanın mevcut kilit ekranı üzerinde çalışabildiğini belirtelim. Yani cihazın kendi kilit ekranı da özel bir kilit ekranı uygulaması da Cortana‘yı destekler nitelikte olacak. Tabii ki sesli asistanda şimdilik Türkçe desteği olmaması, ülkemizdeki kullanıcıları üzecektir. Umuyoruz Microsoft, Cortana‘ya Türkçe desteğini de yakın zaman içinde sunar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here