EaseUS sayesinde hiçbir veri tamamen yok olmaz

Silinen verilerinizi nasıl kurtarabilirsiniz? Bu sorunun en kolay cevabı EaseUS. Bu yazılım sayesinde hiçbir verinin tamamen yok olmadığını göreceksiniz.

Bilgisayarınızda mevcutta olan C ve D sürücüleri, ekstradan kullandığınız taşınabilir hard disk veya flash diskleriniz içerisinde bulunan dosyaları yanlışlıkla veya o anki ihtiyaç durumuna göre silmeniz, tamamen ortadan kaldırdığınız anlamına asla gelmez. Çünkü ROM içerisinde bulunan özel bölümde sonsuza kadar saklanacağı gibi; kurtarmak işlemleri de tam olarak bu aşamada başlamaktadır. EaseUS Data Recovery Wizard Free 12.6, ihtiyacınız olan her türlü ve her uzantıdaki dosyaya rahatlıkla ulaşabilmenizi sağlayan, her zaman kaybettiğiniz veya sildiğiniz dosyaların rahatlıkla kurtarılmasında büyük rol oynayan veri kurtarma programı olarak kullanabileceğiniz eşsiz bir deneyim şansını sizlere sunmaktadır. Aradığınız kalite ve eşsiz sunumla birlikte, hem kolay kullanımıyla büyüleneceğiniz, hem de rahat bir deneyim sağlayacak olan EaseUS veri kurtarma programı sayesinde, sildiğiniz her şeyi geri getirmek birkaç dakikanızı alacaktır.

Tatilde çekildiğiniz fotoğraflar, çocuğunuzun mezuniyet videosu, sevdiğiniz sanatçının albümü veya işyerinde lazım olabilecek farklı evraklarla dolu olan rar dosyası fark etmeksizin; her uzantıdaki ve her amaçta kullandığınız dosyaları bilgisayarınızda ve disklerinizde saklı olan alanda çıkartmak için, EaseUS veri kurtarma uygulamasını kullanabilirsiniz.

EaseUS Programını Nasıl İndirebilirim?

Rahat kullanımı ve herkesin anlayacağı bir yapıda olmasıyla da ilgi çeken EaseUS Data Recovery Wizard Free programına verdiğimiz adrese tıkladıktan sonra, programın ana sayfasına ulaşacaksınız. Daha sonra, karşınıza çıkan ekranda iki çeşit indirme bölümü bulunmaktadır. Birincisi, ‘’Free Download’’ olan ve bizi ilgilendiren kısımdır. İkincisi ise; ‘’Upgrade to pro’’ sekmesi olup; ücretli ve tam sürümdür. Aradaki fark ise; ücretsiz sürümde 2 GB kurtarma ile sınırlandırılacağınız gibi; tam sürümde sınırsız kullanım alanı sağlanmaktadır. Ücretsiz olarak 2 GB dosyayı ve veriyi kurtaracağınız programı indirdikten sonra, setup dosyasıyla standart kurulma başlayabilirsiniz.

Standart kurulum ardından, programı kullanmaya başlayıp; sorunsuz olarak sildiğiniz dosyaları tekrardan kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

Bir Dosyayı Nasıl Kurtarabilirim?

Programı indirip kurduktan sonra, geriye kullanım aşamaları kalmış demektir. EaseUS veri kurtarma programı ile dosyalarınızı ve verileriniz kurtarabilmeniz için, ilk olarak program ana sayfasında yer alan harici veya dahili disklerden birini seçmeniz gerekmektedir.

Hangi sürücüden sildiğiniz dosyalarınızı kurtarmak istiyorsanız, o sürücüyü rahatlıkla seçerek, tarama işlemine başlamanız gerekiyor. Seçim yaptıktan sonra, sağ alt tarafta bulunan ‘’Tara’’ seçeneğine tıklayıp, tarama işlemine başlayabilirsiniz.

Bu işlemin ardından, sistem çalışmaya başlayacaktır. Daha sonra, karşınıza tarama işleminin ne kadar süreceği bilgisi belirecektir.

Bu bölümde, sol alt tarafta yer alan süre zarfında tarama işlemi sağlanarak, sürücünüzden şimdiye kadar silinmiş bütün dosyaları bulmasını beklemelisiniz. Bütün dosyalara ulaştıktan sonra, EaseUS veri kurtarma programı dosyalarınızı kurtarmak için, karşınıza listelenmiş olan dosyalardan birini seçerek, sağ alt tarafta yer alan ‘’Kurtar’’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ardından, kaybettiğiniz ve sildiğiniz dosyaların rahatlıkla geriye yüklendiğini görebilir, sildiğiniz alanda tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitter ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here