EURO 2016, TRT ile 4K kalitesinde canlı izlenecek

Euro 2016 maçları TRT4K hizmetiyle TRT1'de 4K kalitesinde izlenecek. CihazTV

TRT 1, EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını şifresiz ve canlı yayımlayacak, turnuvanın 8 maçı 4K kalitesinde izlenecek

TRT 1’in resmi yayın sponsoru olduğu, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlamasına saatler kaldı. Fransa’da düzenlenecek olan Şampiyona 10 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında, 1 ay boyunca şifresiz olarak naklen yayımlanacak. Turnuva’nın 8 maçı TRT 4K üzerinden Ultra HD kalitesinde izlenecek. Paylaşılan basın bülteni, hangi maçların bu çözünürlükte yayımlanacağını içeriyor. EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı UHD kalitesinde izlemek için neler yapmanız gerektiği ilerleyen paragraflarda yazıyor.

Euro 2016 maçları TRT4K hizmetiyle TRT1'de 4K kalitesinde izlenecek. CihazTV

8 yıl aradan sonra yeniden Avrupa Şampiyonasında olmamızın şerefine, Ultra HD kalitesinde 8 yayın

Türkiye’nin 8 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonasında yer alması, milli maç heyecanını artırırken, karşılaşmaları evinden takip edecekler görüntü ve ses kalitesi yüksek televizyon ve yayın konusunda arayışa girdi. Firmalar çeşitli kampanyalarla tüketicileri etkilemeye çalışırken, 4K yayın ve televizyonlar en çok ilgi çeken konular arasında yer alıyor. Turnuva süresince maç izleme keyfi ön plana çıkacağından, Ultra HD yayınlara ilginin arttığını belirtiliyor.

Euro 2016 açılış, çeyrek final, yarı final ve final maçları UHD çözünürlükte canlı yayında izlenecek

Maç keyfini ve kalitesini arttırmak için ciddi yatırımlar yapan TRT 1, EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası süresince 8 maçı 4K kalitesiyle yayımlayacak. Açılış, 4 Çeyrek Final, 2 Yarı Final ve Final maçları Türkiye’de şu anda 650 bin hanede bulunan Ultra HD eknolojisi ile yayımlanacak.

Euro 2016 maçları TRT4K hizmetiyle TRT1'de 4K kalitesinde izlenecek. CihazTV

Euro 2016 maçlarını 4K Ultra HD kalitesinde izlemek için hangi ayarları kullanmalı?

19 Şubat 2015’te test yayınlarına başlayan TRT 4K; bu alanda Türkiye’de ilk, Dünya’da ise 3. kurulan yayın kuruluşu olma özelliğine sahip. Genellikle spor, sinema, belgesel ve en özel müzik konserleri yayımlayan kanal, EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda maksimum teknolojiyi ve kaliteyi izleyicisiyle buluşturacak. TRT 4K kanalı uygun Televizyon ve alıcılar ile Türksat uydusundan şifresiz olarak 12.615 MHz, H (Yatay), S/R 12500 parametrelerinde izlenebilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here