Yerli Ethereum Token’ı NexPara faaliyeti durdurdu

Eylem Cülcüloğlu direktörlüğünde “yerli ve milli kripto para” sloganıyla ortaya çıkan Ethereum token’ı NexPara piyasaya çıkmadan faaliyet durdurdu.

Son dönemde gerek teknoloji dünyasının gerekse para piyasalarının ilgi odağı haline gelen blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hızla gelişiyor. Bu konuda “Türkiye’den de faaliyet gelecek mi?” sorularının arttığı dönemde piyasaya NexPara projesi çıkmıştı. Pazarlama Direktörü Eylem Cülcüloğlu liderliğinde hazırlanan ve Alya İletişim Danışmanlığı desteğiyle tanıtılan NexPara projesi, Türk yazılımcılardan oluşan geniş bir ekibi web sitesinde göstererek piyasaya çıkma vaadinde bulunmuştu.

Birçok yayın tarafından haberleri ve reklamları yapılan Ethereum token’ı NexPara olumsuz bir haberle karşımızda. 1 Mart 2018 tarihinde halka arz edilmesi beklenen NexPara projesi piyasaya sürülemeden faaliyet durdurduğunu açıkladı.

Eğer siz de bu projeye ilgi duymuş ya da yatırım yapmış olanlardansanız ekibin yaptığı resmi açıklamayı mutlaka okuyun: 

NeXpara Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

Bilindiği üzere, Türkiye’de, Türk yazılım ekipleri tarafından geliştirilen yerli, güvenilir, yeni nesil kripto para NeXpara’yı 1 Mart 2018 tarihi itibarı ile satışa sunmuş bulunuyoruz. ICO *Satış sürecimizin ardından bu güne kadar geçen sürede, bir yandan kripto para piyasası hacminin yeterli seviyeye ulaşmaması, diğer yandan da her ne kadar mevzuatta kripto para satışına engel bir düzenleme bulunmasa da, bazı projelerimizin gerçekleştirmesinde mevcut yasalardan kaynaklanan birtakım zorluklarla karşılaşabileceğimiz ortaya çıktı. Bu nedenle üzülerek yol haritamızda yer alan hedeflerimizi gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını görmüş bulunuyoruz.

NexPara Eylem Cülcüloğlu

14 Mart 2018 tarihi itibarı ile konuyla ilgili yaptığımız yönetim kurulu toplantısında yukarıdaki gerekçelerle alınan karara istinaden, süreç içesinde bizlere güvenerek alım yapan kişilerin menfaatlerini vakit kaybetmeksizin korumak adına, 14 Mart 2018 günü saat 9.30 itibarı ile satış işlemlerimiz durdurulmuştur.

Satış sürecinde EFT ve havale olarak gönderilmiş olan tutarlar, internet sitemiz üzerinden alım yapan ilgili kişilerin hesaplarına iade edilecektir. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum göndermiş olan bireylerin de ilgili cüzdan bilgileri paylaşılarak iade işlemi gerçekleştirilecektir.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitterGoogle+YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here