Facebook ile pizza siparişi artık mümkün

pizza

Domino’s Pizza Türkiye, Facebook Messenger üzerinden sipariş almaya almaya başladı. Chatbot sayesinde artık siparişlerinizi Facebook ile verebileceksiniz.

Bugüne kadar yurtdışı operasyonlarında emoji ile pizza siparişi, drone ile pizza teslimatı gibi uygulamalara imza atan Domino’s Pizza, kolay sipariş alanında mümkün olan her yöntemi kullanmaya devam ediyor.

Yaz aylarında Türkiye’de tanıttığı, tüm dijital platformlarda kullanılabilen Tek Tıkla Sipariş ile, düşünce hızında pizza siparişini hayatımıza sokan marka, şimdi de bu özelliği Facebook Messenger üzerinden pizza söylemeyi mümkün kılan uygulamasıyla birleştiriyor ve hızlı servis pazarına yepyeni bir soluk daha getirmeye hazırlanıyor.

Pizza emojisini gönder, siparişi ver

Yeni uygulamayı kullanmaya başlamak için Domino’s Pizza Türkiye’nin Facebook Messenger hesabına direkt olarak pizza emojisi mesaj atılıyor. Messenger için geliştirilen özel bot, kullanıcıyı Facebook hesabı üzerinden tanıyor. Kullanıcı daha önce kullandığı bir Domino’s Pizza hesabı ile sisteme giriş yaptıktan sonra, hesabında kayıtlı kolay siparişlerden dilediğini chat bot üzerinden seçebiliyor. Böylece sipariş verme süreci tamamlanıyor. Domino’s Pizza’nın diğer tüm dijital sipariş kanallarında olduğu gibi, mesajlar aracılığıyla Facebook Messenger üzerinden de sipariş takibi yapılabiliyor.

pizza

Tek Tıkla Sipariş projesini Facebook Messenger üzerinden bot kurgusu ile geliştiren Domino’s Pizza Türkiye, pizzaseverlerin günlük koşuşturmaca içerisinde en hızlı ve rahat şekilde sipariş verebilmelerini hedefliyor. Tüm yazılım altyapısı Developtica’ya ait olan bot uygulamasının, kullanıcı deneyimini maksimize edecek şekilde tasarlanmasına da önem gösterilmiş.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here