Facebook Marketplace eBay’e rakip oluyor

Facebook Marketplace

Facebook bu kez eBay gibi alışveriş sitelerine rakip oluyor. Dünyanın en kalabalık sosyal ağı, yeni özelliği Facebook Marketplace ile karşınızda.

Sosyal ağların rekabetinde şüphesiz en üst sırada yer alan Facebook, artık alışveriş sitelerine de rakip olma yolunda ilerliyor. Öncelikle ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da başlayacak olan Facebook Marketplace projesiyle, tıpkı eBay ve Craigslist sitelerindeki gibi ürün alım – satım işleri yapılabilecek. Yaklaşık 1,5 milyar aktif kullanıcı arasında alışverişi mümkün kılacak olan Facebook Marketplace platformu, eminiz ki milyonlarca kişi için heyecan verici bir gelişme olacak. Bu platform sayesinde özellikle ikinci el eşyaları satmak son derece kolaylaşacak.

Facebook Marketplace

Özellikle ABD’de yaygın olarak kullanılan Craigslist ve ülkemizde birçok kişinin aktif olarak kullandığı LetGo gibi alışveriş platformlarına sıkı bir rakip olacağını düşündüğümüz Facebook Marketplace, Facebook’un Android ve iOS uygulamaları üzerinden kullanılacak. Şimdilik sadece yazımızın başında belirttiğimiz dört ülkede hayata geçirilecek olan bu hizmetin Türkiye’de aktif edilip edilmeyeceği ise maalesef henüz duyurulmadı.

Facebook’un yeni alışveriş platformunun tanıtım videosunu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here