Facebook’a Snapchat benzeri “hikaye” özelliği geliyor

Facebook, Instagram uygulamasına “hikaye” özelliğini getirdikten sonra şimdi de aynı özelliği kendi servisine eklemeye hazırlanıyor.

Facebook, bir zamanlar 3 milyar dolar teklif edip satın alamadığı Snapchat‘in benzer özelliklerini bir bir kendi servislerine eklemeye devam ediyor. Daha önce Instagram uygulamasına “Hikayeler” özelliği eklenmiş ve Facebook Messenger için de filtre ve farklı sticker desteği gelmişti.

Şimdi de Facebook, “Hikayeler” özelliğini Instagram‘dan sonra kendi servisine dahil ediyor. Şu anda sadece İrlanda‘da yer alan kullanıcılara sunulan ve test edilen özellik, testin tamamlanmasının ardından global olarak sunulacak. Özellik, Facebook’un uygulama içi kamera desteğiyle beraber kullanılıyor. Aynı Snapchat’te olduğu gibi kamerayı açıp, farklı filtre ve çıkartmalarla birlikte fotoğraflar çekip arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Paylaşımınız, 24 saat içerisinde otomatik olarak siliniyor.

Geçtiğimiz aylarda Instagram için sunulan Hikayeler özelliğinin şu anda 150 milyon kişi tarafından kullanıldığını düşündüğümüzde, Facebook Snapchat‘i kopyalamak konusunda oldukça başarılı bir yol izliyor. Bakalım Facebook kullanıcıları da, yeni özelliği benimseyek mi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here