Facebook ve Messenger artık Windows 10 Mobile’da 2GB RAM istiyor

Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları artık 2GB RAM’den düşük RAM’e sahip olan Windows 10 Mobile cihazlarda çalışmayacak.

Dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook, düşük RAM’li Windows 10 Mobile kullanıcılarını üzecek bir gelişmeyle karşımızda. Bundan böyle Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları, 2GB‘tan düşük RAM’e sahip olan Windows 10 Mobile cihazlarda çalışmayacak. Uygulamanın daha stabil ve daha akıcı çalışması için yapılan sistem gereksinimleri güncellemesi, özellikle Lumia 650 gibi güncel ve 2GB’tan düşük RAM’li Windows 10 Mobile cihazları kullananlar için epey sinir bozucu olacak gibi görünüyor.

Facebook - Facebook Messenger Windows 10 Mobile sistem gereksinimleri

Bu güncelleme sadece Windows 10 Mobile’ı değil, Windows 10 ve Windows 8.1 bilgisayarları da kapsıyor. Ancak şu bir gerçek ki, Windows 10 ya da Windows 8.1 bilgisayarların neredeyse tamamı 2GB üzeri RAM’e sahip olduğu için bu gelişme bilgisayar tutkunlarını fazla etkilemeyecektir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here