Facebook’tan tam teşekküllü hava durumu bölümü

facebook hava durumu

Facebook, servisin hem mobil hem de masaüstü sürümüne tam teşeküllü hava durumu özelliğini getirdi. Artık hava durumunu direkt facebook üzerinden öğrenebileceğiz.

Her geçen gün yeni özelliklerle servisini güçlendiren Facebook, şimdi de hem mobil hem masaüstü için hava durumu özelliğini aktif etti. Adından da anlayabileceğiniz gibi hava durumu ile ilgili günlük, haftalık ve saatlik bilgi alabildiğimiz bu bölüm, Facebook‘un sol tarafında yer alan bölümden ulaşılabiliyor.

Weather.com aracılığı ile alınan hava durumu, şirketin bir süredir “Bugün hava yağmurlu görünüyor” gibi kişiye özel gönderdiği mesaj hizmetinin devamı niteliğinde. Hava durumu özelliği, sol tarafta yer alan ve gruplar, sayfalar, etkinlikler gibi seçeneklerin yer aldığı sol bölümde bulunuyor. Ancak yeni özelliğin şu an herkes için sunulmadığını, eğer hava durumu bölümünü göremiyorsanız biraz beklemeniz gerektiğini belirtelim.

Facebook hava durumu

Sizin varsayılan lokasyonunuza göre hava durumunu gösteren bölümde dilerseniz takip etmek istediğiniz farklı bölgeleri de ekleyebiliyor ve böylece birden fazla yerin hava durumunu görebiliyorsunuz. Ayrıca sayfanın en üstünde yer alan temsili görseller de, havanın durumuna göre değişiklik gösteriyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.