Firefox bizleri kripto madencilik yazılımlarından koruyacak

Firefox bizleri kripto madencilik yazılımlarından koruyacak

İnternet aleminin baş belalarından biri haline gelen kripto madencilik yazılımları Firefox kullanıcıları için tehdit olmaktan çıkacak.

Bilgisayarınız durup dururken yavaşlamaya, arkaplanda yüksek miktarda işlemci tüketmeye ya da ısınmaya başlıyorsa, zararlı yazılımların esiri haline gelmiş olabilirsiniz. Özellikle kripto paraların yaygınlaşmasıyla birlikte son derece sık karşılaşılan kötücüllerden biri olan kripto madencilik yazılımları, size kendini hiç belli etmeden çalışmaya başlayabiliyor. Siz tarayıcınızda gezinirken bilgisayarınızın işlemcisi ısınıp yoruluyor, bu esnada hiç tanımadığınız insanlara para kazandırabiliyorsunuz. Bu sorunun farkında olan Firefox, Disconnect ekibiyle güç birliği yaparak web tarayıcısı üzerinden çalışan kripto madencilik uygulamalarını engelleyecek.

Firefox bizleri kripto madencilik yazılımlarından koruyacak

Firefox’un Nightly 68 ve Beta 67 sürümlerinde test kullanıcılarının hizmetine sunulan bu özellik, Mozilla’nın çalışmaları yolunda giderse yakında tüm Firefox kullanıcılarının varsayılan ayarları arasında yer alacak. Bilgisayarınızın gücünü sömürerek para kazanan art niyetli bilgisayar kurtlarının sonunu Firefox getirir mi bilemiyoruz ama bu tip çalışmaların artması gerektiğini düşünüyoruz. Artık darısı Google Chrome ve Opera’nın başına.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here