4 dolarlık Freedom 251 bu hafta satışa çıkıyor

Ringing Bells Freedom 251 4 dolar fiyatlı Android akıllı telefon hayal ürünü değilmiş - CihazTV

4 dolarlık Android akıllı telefon Freedom 251, 3 gün içinde Hindistan’da satışa sunulacak

Hindistanlı teknoloji şirketi Ringing Bells, Freedom 251’i tanıtmadan önce kimse 10 dolardan ucuza Android akıllı telefon satmanın mümkün olacağını sanmıyordu. Uluslararası basında şirketin adını kötüye çıkaran ve cihazın asılsız olduğunu iddia eden birçok haber yapıldı. Ringing Bells kurucusu ve CEO’su Mohit Goel, yapılan kötülemelere inat cihazın bu hafta satışa sunulacağını ilan etti.

CEO Goel, cihazın gerçek olduğunu vurguluyor fakat Ringing Bells’in bir anda milyonlarca kullanıcıya cevap verecek kapasitede olmadığını itiraf ediyor. Freedom 251’e ön sipariş vermeyi sağlayan internet sitesi, açılışından bu yana 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı gördü. Şirketin Haridwar’daki üretim tesis aylık 200.000 cihazlık kapasitesiyle talebin oldukça gerisinde kalıyor. Yani 4 dolar fiyatlı akıllı telefonu sipariş edenler cihazlarına kavuşmak için aylarca beklemek zorunda kalabilirler.

Freedom 251’in sudan ucuz fiyatı hariç hiçbir özelliği heyecanlanmanızı sağlamayacak. Dört çekirdekli 1,3 GHz mobil işlemci içeren cihaz 4 inç WVGA (800 x 380) ekrana sahip. Ürün 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza, microSD yuvası ve 1450 mAh batarya ile donatılıyor. Süper ekonomik akıllı telefon 0,3 MP selfie kamerası ve 3,2 MP arka kamera içeriyor. Android 5.1 İşletim sistemli ürün Wi-Fi, Bluetooth, GPS teknolojilerine sahip ve 3G internet desteği sunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.