İlk Galaxy A5 modeli için Nougat geliyor

2014 yılında satışa çıkan ilk Galaxy A5 için Nougat güncellemesi geliyor. Paylaşılan görsele göre dağıtım yakında başlayacak.

Samsung‘un ilk olarak 2014 yılında çıkardığı Galaxy A serisi, daha sonra 2016 ve 2017 modelleriyle yenilenmişti. Bu serinin ilk üyelerinden biri olan orijinal Galaxy A5 modeli için geçtiğimiz ay Avustralya operatörü Optus, Nougat sürümünün test edildiğini ve Ocak ayı sonunda dağıtılacağını söylemişti. Ocak ayını kapattık ve ne yazık ki bu güncelleme henüz sunulmadı.

Şimdi ise aynı operatör web sitesinden tekrar bir güncelleme listesi yayınlandı ve listeye göre Galaxy A5 için Nougat testleri devam ediyor. Testin ardından güncelleme bu ay içerisinde kullanıcılarla buluşacak. Tabii ki bu tarihin Avustralya için geçerli olduğunu ve güncellemenin farklı ülkelere farklı zamanlarda sunulabileceğini belirtelim.

Galaxy A5 2014 Nougat

Galaxy A5, ilk satışa çıktığında Android 4.4.4 KitKat sürümünü kullanıyordu. Daha sonra Android Marshmallow sürümüne güncellenen telefon, görünüşe bakılırsa son güncellemesini Android Nougat sürümüyle almış olacak. Cihazın özelliklerini kısaca hatırlayacak olursak 5 inç boyutlu ekranda 720p HD çözünürlük sunan cihaz, Snapdragon 410 işlemcisinden gücünü alıyor ve 2 GB RAM ile geliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here