Galaxy Note7 ile uçağa binmek artık federal suç sayılıyor

Samsung Galaxy Note7 kullanmaya devam etmek gibi bir niyetiniz varsa bu fikri aklınızdan çıkarın. Note7 ile uçağa binmek artık federal suç.

Geçtiğimiz hafta Federal Havacılık Kurulu, uçuşlarda Samsung Galaxy Note7 bulundurulmasını yasaklamıştı. Telefonun alev alabilen pilinin uçuş güvenliğini tehdit etmesinden dolayı alınan bu karar büyük ses getirmişti. Samsung da bu olayların üzerine yeni amiral gemisi akıllı telefonunu dünya çapında geri çağırdı ve üretimini temelli olarak durdurdu. Tüm bu çarpıcı gelişmelere rağmen bazı kullanıcıların Note7 kullanmaya devam ettiği biliniyor. Bu doğrultuda alınan kararla, Galaxy Note7 ile uçağa binmek artık kesinlikle yasaklandı. The Verge’ün haberine göre ABD’de Note7 ile uçağa binmeye kalkışanlar federal suç işlemiş sayılacak. Bu resmi karara karşı çıkmaya, yani uçağa Note7 ile binmeye çalışanlara 179.993$’a kadar para cezası, hatta 10 yıla kadar hapis cezası verilebilecek. Galaxy Note7 değişim

Piyasaya çıktığında güçlü özellikleriyle büyük ses getiren Galaxy Note7’nin geldiği son durum oldukça üzücü. Samsung’a milyarlarca dolar zarara mâl olan akıllı telefon, daha uzun süre konuşulacak gibi görünüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here