Samsung, Galaxy S7 ile birlikte microSD teknolojisiyle barışıyor

2016 model Samsung Galaxy S7’nin microSD hafıza kartı desteği sunacağı söyleniyor

Android akıllı telefon tutkunları, Samsung Galaxy S serisinin 2015 öncesi modellerinin 3 önemli özelliğini çok sevmişlerdi. 2015 yılından önceki Galaxy amiral gemileri, parlak renkler sunan Super AMOLED ekranlarıyla, kaliteli arka kameralarıyla ve microSD hafıza kartı desteklemeleriyle popülerlik kazandılar. Galaxy S7’nin de bu desteği sunacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S7

Bu yıl piyasaya sürülen Galaxy S6 ve S6 edge ile birlikte, serinin microSD kartlarla arası bozuldu. 32/64/128 GB UFS 2.0 dahili hafıza seçeneğiyle piyasaya sürülen cihazlar, microSD kart desteklememeleri yüzünden pek çok kullanıcının başka markalara yönlenmesine sebep oldu. Galaxy S serisinin microSD kartlardan mahrum kalma serüveninin kısa süreceği söyleniyor.

Samsung Galaxy S7 microSD desteği sunacak mı?

Samsung’un 2016 model Galaxy S7 ve S7 edge‘e yüksek kapasiteli microSD desteği sunacağı iddia ediliyor. S7 ve S7 edge’in yeni sekiz çekirdekli Exynos 8890 64-bit işlemci sayesinde çok yüksek performansa erişeceği geçtiğimiz haftalarda sızdırılmıtı fakat hafıza kartı yuvasının geri dönüşü hiç dile getirilmemişti.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.