Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 ile Full HD olacak

Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 ile Full HD olacak

Android kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği özelliklerden biri olan çözünürlük değiştirme, Android 7.0 Nougat ile Galaxy S7 ve S7 edge’e geliyor.

Özellikle QHD ekranlı akıllı telefon kullanıcılarının birçoğu, akıllı telefonlarını gerektiğinde 720p ya da Full HD (1080p) çözünürlükte kullanabilmek ister. Hem daha az ısınma, hem daha yüksek performans, hem de daha uzun pil ömrü sunan düşük ekran çözünürlüğü seçenekleri artık Samsung Galaxy S7 ve S7 edge kullanıcılarının hayatına dahil olacak. Android Central tarafından paylaşılan bilgilere göre, Android 7.0 Nougat güncellemesiyle Galaxy S7 ve S7 edge ikilisinin varsayılan ekran çözünürlüğü 1920×1080 piksel yani Full HD olacak. Ekran ayarlarından değiştirilebilecek olan bu çözünürlük tercihi, eminiz ki birçok kullanıcının çok hoşuna gidecek.

samsung-galaxy-s7-edge

Şimdilik Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat güncellemesinin beta sürümü üzerinde denenmiş olan bu özelliğin nasıl tepkiler alacağını merakla bekliyoruz. Galaxy S7 edge hakkında detaylı bilgiler için inceleme videomuza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung’un üst düzey akıllı telefonlarına Android 7.0 Nougat güncellemesinin Ocak ya da Şubat 2017‘de gelmesi bekleniyor. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here