İkinci Google Daydream VR başlığı Huawei imzasını taşıyor

Google’ın sanal gerçeklik platformu Daydream hızla büyüyecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan ikinci başlık Huawei imzasını taşıyor.

Google, sanal gerçeklik teknolojisine hız kazandıracak yatırımlarıyla öne çıkmaya devam ediyor. Firmanın başlattığı Daydream VR projesinin başlık üretimi konusundaki ilk destekçisi Huawei oldu. Google üretimi ilk Daydream’in ardından şimdi Huawei imzasını taşıyan ikinci sanal gerçeklik başlığı karşımızda.

Google’ın resmi blogunda paylaşılan bir makaleyle ortaya çıkan Huawei sanal gerçeklik gözlüğü, Daydream platformunu destekleyen tüm akıllı telefonlarla kullanılabilecek. Bu telefonlar arasında firmanın en yeni ve en güçlü cihazları olan Huawei Mate 9 Pro ve Huawei Mate 9 ile ASUS Zenfone AR ve ZTE AXON 7 öne çıkıyor.

Huawei tarafından tanıtılan bu yeni VR başlığı, ilk bakış itibarıyla Samsung ve Oculus iş birliğiyle üretilen Gear VR‘ı akıllara getiriyor. Gözlüğün üst kısmında bir netlik ayarlama tekerleği, boyutu ayarlanabilir lastikli bantlar dikkat çekiyor. 95 derece görüş açısı sunacağı belirtilen bu yeni sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı şimdilik bilinmiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here