Google Pixel root konusunda kolaylık sağlayacak

Google Pixel

Android telefon dünyasının en çok konuşulan akıllı telefonlarından biri olan Google Pixel, root ve bootloader kilidi konusunda kolaylık sunacak.

Android cihaz kullanıcılarının bir kısmı, mobil cihazlarının tüm yetkilerini ele almak adına root işlemi uygularlar. Bu işlem kimi cihazlarda çok kolay, kimi cihazlarda ise epey zor olur. Bugüne kadar root yapma ve bootloader kilidi açma konusunda en büyük kolaylıkları sunan mobil cihazlar genellikle Google Nexus logosunu taşıyan cihazlar olmuştur. Peki Nexus efsanesini bitiren Google Pixel akıllı telefonlar root ve bootloader işlemleri konusunda kolaylık sunacak mı?

Google Pixel ve Pixel XL Android 7.1 Nougat akıllı telefonların fiyatı ve özellikleri resmi olarak ilan edildi - CihazTV

Bu sorunun cevabını Wonderhowto sitesine yapılan Google açıklaması veriyor. Google’dan Iska Saric’in açıklamasına göre Google Store üzerinden alınan Google Pixel akıllı telefonlar kolayca root yapılabilecek ve kilidi açılabilir bootloader ile gelecek. Bu sayede kullanıcılar telefonlarının tüm yetkilerini ele alabilecek ve telefonlarında farklı özel ROM’ları deneyebilecekler.

Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonların özelliklerini ve fiyatlarını hatırlamak isteyenler bu bağlantıdaki bilgilere göz atabilirler. Bu akıllı telefonların ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here