Güney Kore’de ilk Apple Store açılıyor

Samsung ve LG gibi firmaların anavatanı olan Güney Kore’ye ilk Apple Store açılıyor. Seul’de açılacak mağaza bakalım ülke insanları tarafından ne kadar ilgi görecek.

Güney Kore deyince şüphesiz aklımıza ilk olarak Samsung ve LG gibi teknoloji firmaları geliyor. Şimdi böylesine güçlü firmaların anavatanı olan ülkeye ilk Apple Store açılmaya hazırlanıyor.

Bugün itibarıyla Apple tarafından yayımlanan açıklamaya göre ülkeye ilk Apple Store‘un açılacağı onaylanmış oldu. Seul kentine açılacak mağaza için Apple şimdiden personel alımları için ilan vermeye başladı.

Apple Store

Yerel haber kaynağı Yonhap‘ın aktardığı bilgilere göre mağaza Seul’un güney bölgesinde yer alacak. Bu yıl içerisinde açılacağı bilinen ancak henüz kesin bir açılış tarihi yer almayan mağaza ile birlikte, kullanıcılar tüm Apple ürünlerine kolayca ulaşabilecek.

Apple yaptığı açıklamada “Dünyanın en önemli teknoloji ve ekonomi merkezlerinden biri olan Kore’ye ilk Apple Store’u açıyor olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Müşterilerimize hizmet vermek amacıyla personel alımlarına başladık” sözlerine yer verildi.Bakalım bugüne kadar Apple’ın uzak durduğu Güney Kore, Apple Store açılışından sonra Apple ürünlerine nasıl bir ilgi gösterecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here