Cihaz.TV 2015 yılından bu yana teknoloji tutkunlarına hizmet veren bir teknoloji sitesidir. 2015 yılının Eylül ayında Ali Osman Uz ve Ömer Uz tarafından kurulmuş olan Cihaz.TV, şu an Ali Osman Uz tarafından yayın hayatını sürdürmektedir. Sitemizde güncel teknoloji haberleri, teknolojik cihaz incelemeleri, akıllı telefonlar başta olmak üzere cihaz satın alma tavsiyeleri, sistem tavsiyeleri ve teknolojiyle ilgili video içerikler bulunmaktadır.

Her gün düzenli olarak paylaştığımız teknoloji haberleri Cihaz.TV’yi güncel tutmaktadır. Teknoloji tutkunlarının en yeni bilgilere en kısa sürede ulaşması için birçok haber kaynağını takip altında tutuyoruz. Haberlerimizin özgün, objektif ve bilgilendirici olmasına dikkat ediyoruz. Sitemizde ayrıca teknoloji firmaları tarafından paylaşılan basın bültenleri de yayımlanır. Teknoloji takipçilerinin en güncel bilgilere en kısa sürede ulaşabilmesi için gece gündüz demeden haber yayınlamaya çalışıyoruz.

Sitenin öne çıkan kategorisi “Cihaz Tavsiyeleri” bölümüdür. Burada çeşitli fiyat aralıklarında teknolojik ürünler listelenir ve kullanıcıların karşılaştırma yapabileceği ürün listeleri paylaşılır. Listelerimiz her ay güncel fiyatlara göre yenilenir. Bu listeler birçok anahtar kelime aramasında Google’da en üst sıralarda çıkmaktadır. Teknoloji meraklılarının ilgi alanları doğrultusunda olabildiğince çok ürün kategorisinde tavsiye içerikleri paylaşmaya önem gösteriyoruz. Sitemizde akıllı telefonlar başta olmak üzere, monitörler, ekran kartları, taşınabilir diskler, powerbank’ler, dizüstü bilgisayarlar ve daha birçok ürünün tavsiye listeleri bulunmaktadır.

Cihaz Tavsiyeleri kategorimizin en çok ilgi gören içerikleri akıllı telefon tavsiyeleridir. Akıllı telefonlar teknoloji dünyasının en popüler ürünleri konumunda. Dünyadaki insan nüfusundan daha fazla sayıda akıllı telefon mevcut olduğunu düşündüğümüzde bu cihazların ne kadar öne çıktığını tartışmaya gerek yok. Cihaz.TV’de 500 TL’den 5000 TL’ye kadar çok çeşitli fiyat aralıklarında akıllı telefon tavsiye listelerimiz bulunmaktadır. Tüm bu tavsiyelerimizde akıllı telefonların tasarım, ekran, donanım, kamera, pil ömrü gibi öne çıkan özellikleriyle birlikte ortalama satış fiyatlarını berlitiyoruz. Bu listeleri her ay güncelleyerek ziyaretçilerimizin her an güncel bilgilere ulaşmasını sağlıyoruz.

“Sistem Tavsiyeleri” kategorisi sitemizin bir başka ilgi gören alanıdır. Bu alanda çeşitli fiyat segmentlerinde bilgisayar toplama tavsiyeleri paylaşmaktayız. Paylaştığımız tavsiyeler doğrultusunda kullanıcıların doğru ürünleri doğru fiyatlarla satın almalarını ve harcadıkları paranın karşılığını alabilecekleri satın almalar gerçekleştirmelerini hedeflemekteyiz. Kullanıcılar bilgisayar toplamanın ne kadar avantajlı olduğunun farkında ve neredeyse herkes bütçelerine uygun parçaları birleştirerek PC toplamak için bilgi arıyor. Bu doğrultuda her ay güncellenen Sistem Tavsiyeleri kategorimiz her geçen gün daha çok ziyaretçi ağırlamaya ve içerik zenginliği açısından gelişmeye devam ediyor.

Cihaz.TV’de aktif bir YouTube kanalı mevcuttur. Alan adı uzantımız olan “TV” ibaresinden  de anlaşılabileceği üzere video içeriklere çok önem gösteriyoruz. YouTube kanalımızda hem teknoloji gündemini tartıştığımız Podcast yayınları ve nasıl yapılır videoları; hem de inceleme ve alınır mı videoları öne çıkmaktadır. Her videomuzun detaylı ve objektif bilgiler içermesine özen gösteriyor, gündemi takip etmeye dikkat ediyoruz. Kullanıcılardan gelen yorumları en kısa süre içerisinde cevaplayarak takipçi kitlemizi memnun etmeye çalışıyoruz.

“Nasıl Yapılır?” kategorimizde teknoloji tutkunları için yol gösterici videolar ve ipuçları paylaşıyoruz. Kullanıcıların aklında birçok soru olduğunun, dijital ortamda birçok problem yaşadıklarının farkındayız. Bu kategoride paylaştığımız içeriklerle hem ziyaretçilerimize yol gösteriyor hem de sıkça sorulan sorulara cevaplar vermeye çalışıyoruz. Özellikle YouTube videoları aracılığıyla bu kategoride Windows fonksiyonları, işletim sistemi yüklemeleri, bilgisayarda yaşanabilecek sorunların çözümleri gibi birçok önemli bilgi paylaşmaktayız. Nasıl yapılır sorusunun cevaplarını çeşitli konular ve olabildiğince basit anlatımlarla aktarmaya çalışıyoruz.

Cihaz.TV sosyal medyada Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden de güncel paylaşımlar yapan bir web sitesidir. Sosyal medyanın gücünün ve öneminin farkındayız.  Sitemizi sosyal medyada takip etmek isteyenler Facebook için bu bağlantıyı, Twitter için bu bağlantıyı, Instagram için bu bağlantıyı kullanabilirler.