HP, 2016 model Pavilion bilgisayarlarını tanıttı

HP tarafından tanıtılan yeni dönüştürülebilir Pavilion dizüstü bilgisayarlar, premium serilerdeki güç, pil ömrü ve diğer özellikleri uygun fiyatta bir araya getiriyor

HP Inc. bugün tanıttığı yeni çarpıcı renklerdeki Pavilion bilgisayar portföyü ile öğrenciler, y kuşağı ve aileler için ideal dönüştürülebilir bilgisayar ve dizüstülerde şık tasarımı ve gücü bir araya getiriyor. Yeni ürün serisi tüketicilerin tarzlarını yansıtmalarını mümkün kılarken üretkenlik için ihtiyaç duydukları gücü de uygun fiyata sunuyor.

Öne Çıkan Özellikler:

• HP Pavilion x360: Beş renge sahip olan ürün, klavyesinde stili öne çıkaran yeni bir dijital şerit tasarıma sahip. 11,6 inç ve 13,3 inç diyagonal platformları bir araya getiren 15,6 inç diyagonal model; HP Spectre x360’tan esinlenilerek geliştirilen menteşesi ile dört farklı moda dönüştürülebilir.

hp-pavilion-x360-13-3-cihaztv

• HP Pavilion: Gelişmiş güvenlik için Windows Hello ve Intel® RealSenseTM Kamera seçeneği ile yüz tanıma teknolojisini kullanarak kimlik doğrulamayı mümkün kılmasının yanı sıra beş yeni renk seçeneği, keskin grafikler, dijital şerit tasarımı ile dikkat çekiyor.

EMEA Kişisel Sistemler ve Tüketici Ürünleri Direktörü Louis Perrin konula ilgili yaptığı açıklamada, “Bazı tüketiciler taşınabilir olması açısından ince ve hafif bilgisayarları tercih ederken bazıları ise içerik üretebilmek ve depolama için güç ve performansa daha fazla önem verir. HP’nin yeniden tasarladığı Pavilion bilgisayar serisi, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu stil ile birlikte daha fazla fonksiyon için kullanıcılara kişileştirilebilir özellikleri uygun fiyata sunuyor.” dedi.

Daha fazla performans, daha fazla renk!

Yeni HP Pavilion bilgisayarlar yenilenmiş tasarımlarında artık daha fazla renk seçeneğine sahip. B&O PLAY uzmanları tarafından geliştirilmiş ses sistemi ve canlı görüntülere sahip Full HD IPS özellikleri ile ürün, üç boyutlu bir bilgisayar deneyimi sağlıyor. Yeni seri aynı zamanda en son Intel® veya AMD işlemci ve ekran kartları kullanıyor.

Tüketicilerin mobilite olma taleplerini karşılamak amacıyla HP Pavilion dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar, önceki serilerden daha ince ve daha hafif olmaları ile öne çıkıyor. Prizmatik lityum iyon pil hücreleri sayesinde daha uzun batarya ömrü sağlayan bilgisayarlar, ayrıca HP Hızlı Şarj özelliği sayesinde güç kapalıyken 90 dakika içerisinde yüzde 90’a kadar şarj olabiliyor.

Hareket halinde eğlence

HP Pavilion x360, B&O PLAY uzmanlarının geliştirdiği ses sistemi ile mobil eğlence için daha şık bir şekilde yeniden tasarladı. HP, 11,6” ve 13,3” diyagonal boyutlardaki Pavilion x360 modellerine yeni 15,6” diyagonal modeline de ekledi. 11,6” ve 13,3” modeller; 1,33kg’dan başlayan ve 1,58kg’a kadar değişen ağırlıkları ile bir önceki versiyonlarından %12-14 daha ince ve hafif tasarımlara sahip. Ayrıca her iki bilgisayar sırası ile 19.3mm ve 19.8mm inceliğinde. Yeni 15,6” diyagonal HP Pavilion x360’ın ağırlığı ise 2,3kg, inceliği 23,9mm. Bu yılın modelinde yeni dijital şeride sahip klavye de öne çıkan yenilikler arasında.

hp-pavilion-x360-13-3-cihaztv-2

Pavilion x360 bilgisayarlar; Doğal Gümüş, Modern Altın, Yusufçuk Mavisi, Kardinal Kuşu Kırmızısı ve Spor Mor renkler seçenekleri ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Diğer Özellikler:

• Modellere bağlı olarak 9 saat 15 dakikaya varan pil ömrü.
• 13,3 inç ve 15,6 inç ekranlı diyagonal modellerde HD veya Full HD IPS ekran seçeneği.
• 13,3” ve 15,6” modellerde rahat bir yazma deneyimi için opsiyonel olarak arkadan aydınlatmalı 1,5mm dikey tuş aralığına sahip tam boy klavye.
• Modellere bağlı olarak 12GB’ta varan hafıza ve çoklu büyük depolama seçenekleri (HDD/SSD/SSHD).
• Modellere bağlı olarak Intel® Celeron®, Intel® Pentium® veya 6. nesil Intel® Core™ i7’ye varan işlemci seçenekleri.

Pavilion dizüstüler, stil ve gücü bir arada sunuyor

Yeni Pavilion dizüstü portföyü içerisinde yer alan 14” ve 15,6” diyagonal Pavilion dizüstüler ise bir önceki nesle kıyasla %11-22 daha ince ve daha hafif. Sırasıyla 1,49kg ve 1,93kg’a ağırlığında olan modellerin kalınlığı ise 19,5mm ve 22,5mm. Medya içerikleri oluşturmak ve bu içerikleri görüntülemek için, HP aynı zamanda daha fazla güç ve performansı 15,6” ve 17,3” diyagonal Pavilion modellerde bir araya getiriyor.

hp-pavilion-nb-15-6-cihaztv

Bu dizüstüler ise sırasıyla 2,09kg ve 2.84kg ağırlığında, 24,5mm ve 29.9mm kalınlığında. Bu yeni modeller; Doğal Gümüş, Modern Altın, Kar Beyazı, Akik Siyahı, Yusufçuk Mavisi, Kardinal Kuşu Kırmızısı ve Spor Mor renk seçeneklerinin yanı sıra klavye ve hoparlörlerinde yeni tasarım bileşenlerine sahip.

Diğer Özellikler:

• 6. nesil Intel® Core™ i7’ye kadar işlemci ile birlikte NVIDIA® GeForce® 940MX, NVIDIA® GeForce® GTX 950M, NVIDIA® GeForce® GTX 960M ekran kartları seçenekleri veya bazı modellerde 7. nesil AMD A10-9600P dört çekirdekli işlemci ile birlikte Radeon™ R7 ekran kartı seçeneği.
• 16GB’a kadar hafıza ve 512GB SSD veya 2TB’ye kadar tekli depolama çeneği veya 2TB HDD ve 128GB SSD çift depolama seçenekleri.
• Bazı Pavilion modellerde optik disk sürücü.
• Modele bağlı olarak daha interaktif bir PC deneyimi için uçtan uca HD veya FHD IPS ekran seçenekleri.

Gelişmiş masaüstü deneyimi

HP, 32 inç yeni Pavilion bilgisayarında ise daha gelişmiş bir masaüstü deneyimi için geniş izleme açılarına ve gerçeğe yakın canlı renkler sunan %100 sRGB renk alanına sahip Quad HD ekran kullanıyor. Kullanıcılar aynı zamanda çift HDMI, DisplayPortTM ve USB bağlantısı ile cihazlarını bilgisayarına bağlayabiliyor.

HP-Pavilion-32-cihaztv

HP Pavilion 32” aynı zamanda AMD FreeSync™ teknolojisi ile birlikte geliyor ve bu da görüntü dalgalanmalarını azaltarak sürükleyici bir oyun deneyimi sunmayı kolaylaştırıyor.

Fiyatlandırma ve Erişilebilirlik

• 11,6” diyagonal HP Pavilion x360’ın, Mayıs’ta EMEA’da 379 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 13,3” diyagonal HP Pavilion x360’ın, Mayıs’ta EMEA’da 699 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 15,6” diyagonal HP Pavilion x360’ın, Haziran’da EMEA’da 499 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 14” diyagonal HP Pavilion’un, Haziran’da EMEA’da 499 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 15,6” diyagonal HP Pavilion’un, Haziran’da EMEA’da 499 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• NVidia GTX ekran kartlarına sahip 15,6” diyagonal HP Pavilion’un, Mayıs’ta 799 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 17,3” diyagonal HP Pavilion’un, EMEA’da Haziran’da 899 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• 32” diyagonal HP Pavilion Display’in Haziran’da EMEA’da 479 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.